Χρήστες σε σύνδεση

2 Επισκέπτες, 0 Χρήστες

Αποστολέας Θέμα: Νέος LEONARDO hang-gliding.eu XC Server  (Αναγνώστηκε 6001 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Giannis Mitropoulos

  • Διαχειριστής
  • *****
  • Μηνύματα: 1.147
  • Κάρμα: +48/-1
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ 2017.
    • Προφίλ
    • Αιωροπτερισμός στην Ελλάδα
Νέος LEONARDO hang-gliding.eu XC Server
« στις: 2011, Ιούλιος 13, 21:36:50 μμ »
Μετά από παράκληση και επιθυμία πολλών πιλότων αετού, λειτουργεί από σήμερα νέος Leonardo Server στην διεύθυνση www.hang-gliding.eu

Οι πτήσεις που θα ανεβαίνουν θα αφορούν πτήσεις αετού, μηχανοκίνητου αετού, μοσκίτο, κ.α. σχετικές με τον αετό συσκευές.
Για μια δυο μέρες ακόμη γίνονται εργασίες προσαρμογής στον σέρβερ, περιμένω να μου στείλετε τυχόν προβλήματα που έχετε.
Έχουν ήδη μεταφερθεί οι πτήσεις από το sky.gr στο νέο σέρβερ με τα ίδια userName και Password που είχατε εκεί.
Όσοι λοιπόν είχατε λογαριασμό στο sky τώρα μπορείτε με τα ίδια στοιχεία να συνδεθείτε στο νέο σέρβερ.
Πιθανώς με κάποια από τα password να υπάρχει πρόβλημα, στείλτε μου μήνυμα να το διορθώσουμε ή πιέστε την επιλογή "Ξέχασα τον κωδικό μου" για να σας σταλεί νέος κωδικός.
Δυο πιλότοι ο Δημήτρης Μίχος και ο Θόδωρος Ανάγνος (επειδή δεν πρέπει να χρησιμοποιούμε ελληνικούς χαρακτήρες στο userName, τα έχω αλλάξει σε λατινικά) να χρησιμοποιήσουν σαν userName το dimitris_michos και tηeodoros_anagnos. Αν θέλετε κάτι άλλο μου λέτε.

Όσοι έχετε τις πτήσεις σας στο paraglidingforum (και μόνο, χωρίς να τις είχατε στο sky) μπορείτε να ανοίξετε λογαριασμό στο http://www.hang-gliding.eu και θα μεταφέρω εγώ τις παλιές σας πτήσεις στον νέο σέρβερ.

Όλες οι πτήσεις που θα ανεβάζονται στο www.hang-gliding.eu  θα εμφανίζονται αυτόματα και στο sky.gr και στο paraglidingforum.com.

Θα πούμε περισσότερα εντός των ημερών
« Τελευταία τροποποίηση: 2011, Ιούλιος 14, 01:29:16 πμ από Giannis Mitropoulos »


SV1ATM....
Μια εβδομάδα πτήσεων σε αγώνες αξίζει το ίδιο με μήνες ελεύθερων πτήσεων, ως προς την εμπειρία.
Όροι χρήσης του φόρουμ..

Αποσυνδεδεμένος Christos_Kanatas

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 195
  • Κάρμα: +0/-0
  • Φύλο: Άντρας
  • Αφήστε τις δικαιολογίες και ελάτε στο βουνό!
    • Προφίλ
Απ: Νέος LEONARDO hang-gliding.eu XC Server
« Απάντηση #1 στις: 2011, Ιούλιος 14, 09:37:58 πμ »
Γιάννη, εγώ είμαι στο paqagliding forum και δεν βλέπω τις πτήσεις μου τις παλιές. Έστω ότι ανοιγω λογαριασμο στο http://www.hang-gliding.eu πρέπει να διατηρήσω το ίδιο username and password?

Αποσυνδεδεμένος Giannis Mitropoulos

  • Διαχειριστής
  • *****
  • Μηνύματα: 1.147
  • Κάρμα: +48/-1
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ 2017.
    • Προφίλ
    • Αιωροπτερισμός στην Ελλάδα
Απ: Νέος LEONARDO hang-gliding.eu XC Server
« Απάντηση #2 στις: 2011, Ιούλιος 14, 21:36:54 μμ »
Όχι Χρήστο κάνε στο hang-gliding.eu μια εγγραφή με ότι userName και password θέλεις και θα σου φέρω εγώ τις πτήσεις.
SV1ATM....
Μια εβδομάδα πτήσεων σε αγώνες αξίζει το ίδιο με μήνες ελεύθερων πτήσεων, ως προς την εμπειρία.
Όροι χρήσης του φόρουμ..

Αποσυνδεδεμένος Christos_Kanatas

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 195
  • Κάρμα: +0/-0
  • Φύλο: Άντρας
  • Αφήστε τις δικαιολογίες και ελάτε στο βουνό!
    • Προφίλ
Απ: Νέος LEONARDO hang-gliding.eu XC Server
« Απάντηση #3 στις: 2011, Ιούλιος 15, 07:14:27 πμ »
Οκ, ευχαριστώ Γιάννη απλά ήθελα να βεβαιωθώ. Κρατάω το username και κάνω εγγραφή.

Αποσυνδεδεμένος Christos_Kanatas

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 195
  • Κάρμα: +0/-0
  • Φύλο: Άντρας
  • Αφήστε τις δικαιολογίες και ελάτε στο βουνό!
    • Προφίλ
Απ: Νέος LEONARDO hang-gliding.eu XC Server
« Απάντηση #4 στις: 2011, Ιούλιος 17, 00:53:51 πμ »
Γιάννη έχω κάνει την εγγραφή, απλά σου υπενθυμίζω για να περάσεις τις πτήσεις μου από το paragliding forum.

Αποσυνδεδεμένος Giannis Mitropoulos

  • Διαχειριστής
  • *****
  • Μηνύματα: 1.147
  • Κάρμα: +48/-1
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ 2017.
    • Προφίλ
    • Αιωροπτερισμός στην Ελλάδα
Απ: Νέος LEONARDO hang-gliding.eu XC Server
« Απάντηση #5 στις: 2011, Ιούλιος 17, 09:30:43 πμ »
Δεν το έχω ξεχάσει απλώς επειδή γίνονται κάποιες αλλαγές θα περιμένεις μια δυο μέρες.
SV1ATM....
Μια εβδομάδα πτήσεων σε αγώνες αξίζει το ίδιο με μήνες ελεύθερων πτήσεων, ως προς την εμπειρία.
Όροι χρήσης του φόρουμ..

Αποσυνδεδεμένος Giannis Mitropoulos

  • Διαχειριστής
  • *****
  • Μηνύματα: 1.147
  • Κάρμα: +48/-1
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ 2017.
    • Προφίλ
    • Αιωροπτερισμός στην Ελλάδα
Απ: Νέος LEONARDO hang-gliding.eu XC Server
« Απάντηση #6 στις: 2011, Ιούλιος 18, 23:28:48 μμ »
Οι εργασίες στον σέρβερ hang-gliding.eu έχουν τελειώσει.

  • Έχουν μεταφερθεί όλες οι πτήσεις απο το Sky.gr και απο το paraglidingforum.com στον εν λόγω σέρβερ.
  • Όσες πτήσεις ανεβάζετε πλέον στο hang-gliding.eu θα φαίνονται και στο sky.gr και στο paraglidingforum.com
  • Μην ανεβάζετε και στους τρεις σέρβερ τις πτήσεις.
  • Είναι ακόμη μερικοί πιλότοι που ανέβαζαν τις πτήσεις στο paraglidingforum.com και δεν έχουν ακόμη ανοίξει λογαριασμό στο hang-gliding.eu, όταν το κάνουν θα τους μεταφέρω και τις πτήσεις.


Μην ξεχνάτε να φτιάξετε σωστά τα προφίλ σας με όσα περισσότερα στοιχεία μπορείτε, ειδικά αυτά που φαίνονται στην φωτογραφία παρακάτω.
Αν έχετε οποιαδήποτε απορία, ερώτηση, ή πρόβλημα επικοινωνήστε μαζί μου.
Μερικοί είχαν δύο και τρεις λογαριασμούς στον ένα η τον άλλο σέρβερ, σας έχω ανοίξει έναν, αν θέλετε αλλαγή επικοινωνήστε και θα γίνει.
SV1ATM....
Μια εβδομάδα πτήσεων σε αγώνες αξίζει το ίδιο με μήνες ελεύθερων πτήσεων, ως προς την εμπειρία.
Όροι χρήσης του φόρουμ..

Αποσυνδεδεμένος Maroufidis_Costas

  • Πιλότος Β' Κατ.
  • ***
  • Μηνύματα: 205
  • Κάρμα: +0/-0
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέος LEONARDO hang-gliding.eu XC Server
« Απάντηση #7 στις: 2011, Ιούλιος 19, 07:16:00 πμ »
Στις επιλογες του livetrack24.com έχουμε επιλέξει να ανεβαίνουν απευθείας οι πτήσεις μας στο sky.gr. δηλαδή δηλώνουμε σαν σερβερ τον sky.gr. στην λίστα όμως με τους σερβερ δεν έχει κάτι σχετικό με το hang-gliding.eu. πως θα γίνει να ανεβαίνουν αυτόματα από το leonardo live?

Αποσυνδεδεμένος Giannis Mitropoulos

  • Διαχειριστής
  • *****
  • Μηνύματα: 1.147
  • Κάρμα: +48/-1
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ 2017.
    • Προφίλ
    • Αιωροπτερισμός στην Ελλάδα
Απ: Νέος LEONARDO hang-gliding.eu XC Server
« Απάντηση #8 στις: 2011, Ιούλιος 20, 09:47:42 πμ »
Υπομονή λίγο Κώστα, λόγω του Παγκόσμιου στην Ιταλία και μερικών υποχρεωτικών αλλαγών από την FAI πήγαν λίγο πίσω οι τελικές ρυθμίσεις, εντός των ημερών θα τελειώσουν και θα δουλέψουν όλα.

Όταν είναι να κάνετε αλλαγές στο Προφίλ του Live24 θα σας ενημερώσω σχετικά.
SV1ATM....
Μια εβδομάδα πτήσεων σε αγώνες αξίζει το ίδιο με μήνες ελεύθερων πτήσεων, ως προς την εμπειρία.
Όροι χρήσης του φόρουμ..

Αποσυνδεδεμένος Giannis Mitropoulos

  • Διαχειριστής
  • *****
  • Μηνύματα: 1.147
  • Κάρμα: +48/-1
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ 2017.
    • Προφίλ
    • Αιωροπτερισμός στην Ελλάδα
Απ: Νέος LEONARDO hang-gliding.eu XC Server
« Απάντηση #9 στις: 2011, Ιούλιος 20, 10:51:30 πμ »
Έτοιμο τώρα μπορείτε στο προφίλ που έχετε στο livetrack24.com να επιλέξτε τα track να ανεβάζονται απ' ευθείας στο hang-gliding.eu
SV1ATM....
Μια εβδομάδα πτήσεων σε αγώνες αξίζει το ίδιο με μήνες ελεύθερων πτήσεων, ως προς την εμπειρία.
Όροι χρήσης του φόρουμ..

Αποσυνδεδεμένος Μαραγκός Άγγελος

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 166
  • Κάρμα: +5/-0
    • Προφίλ
Απ: Νέος LEONARDO hang-gliding.eu XC Server
« Απάντηση #10 στις: 2011, Σεπτέμβριος 05, 07:07:47 πμ »
Οι εργασίες τέλειωσαν το link όμως που μπαίνουμε για να δούμε τις πτήσεις εξακολουθεί να είναι λίγο άσχημο και περίεργο στον χειρισμό του επειδή, δεν ανοίγει μια νέα σελίδα αλλά στην ίδια υπάρχουσα αρχική προσθέτει τα στοιχεία με αποτέλεσμα να πρέπει να χρησιμοποιείς τις μπάρες δεξιά και κάτω για να βλέπεις τα στοιχεία τις κάθε πτήσης
«Το να νικάς τον εαυτό σου, απ’ όλες τις νίκες είναι πρώτη και καλύτερη.»
Πλάτων

Αποσυνδεδεμένος Giorgos Kapsimalis

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 456
  • Κάρμα: +14/-1
  • Φύλο: Άντρας
  • Pilotino on Board
    • Προφίλ
Απ: Νέος LEONARDO hang-gliding.eu XC Server
« Απάντηση #11 στις: 2011, Σεπτέμβριος 05, 19:21:55 μμ »
Αν κατάλαβα καλά μπαίνεις μέσα από το hang-gliding.gr. Αν είναι αληθές μπορείς να μπαίνεις κατευθείαν στο www.hang-gliding.eu και να γλιτώνεις αυτό που περιγράφεις.

Αποσυνδεδεμένος Giannis Mitropoulos

  • Διαχειριστής
  • *****
  • Μηνύματα: 1.147
  • Κάρμα: +48/-1
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ 2017.
    • Προφίλ
    • Αιωροπτερισμός στην Ελλάδα
Απ: Νέος LEONARDO hang-gliding.eu XC Server
« Απάντηση #12 στις: 2011, Σεπτέμβριος 06, 10:33:55 πμ »
Έχεις χαμηλή ανάλυση Άγγελε στην οθόνη σου γι' αυτό συμβαίνει αυτό.
Μπορείς όπως σου είπε και ο Γιώργος να μπεις κατ' ευθείαν στο www.hang-gliding.eu.

Το Σ/Κ θα κάνω αλλαγές σε αυτό το σημείο και δεν θα έχεις πλέον αυτό το πρόβλημα.
SV1ATM....
Μια εβδομάδα πτήσεων σε αγώνες αξίζει το ίδιο με μήνες ελεύθερων πτήσεων, ως προς την εμπειρία.
Όροι χρήσης του φόρουμ..

 

Powered by EzPortal