Χρήστες σε σύνδεση

270 Επισκέπτες, 0 Χρήστες

Αποστολέας Θέμα: Βαράσοβα δυτική Ελλάδα 18/11/2011  (Αναγνώστηκε 7050 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Maroufidis_Costas

  • Πιλότος Β' Κατ.
  • ***
  • Μηνύματα: 205
  • Κάρμα: +0/-0
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Βαράσοβα δυτική Ελλάδα 18/11/2011
« Απάντηση #20 στις: 2011, Νοέμβριος 22, 12:24:07 μμ »
Ειρηνη υμιν. περι παρεξηγησης προκειται παντως και οχι περι ουσίας. προτεινω να σταματησουμε εδω την κουβεντα και να δωσουμε στον Αγγελο τον τελευταιο λογο. ούτε ο μπιλης ειπε σοβαρα οτι ειπε, αλλα και ουτε ο Αγγελος πιστευω θιχτηκε πραγματικα για κατι. ισως καταλαβε οτι υποτιμησαν καποιοι βορειοευρωπαιοι (ονοματα δε λεμε) το fillo ωστοσο να πω ότι απο την αρχή με τον κοτζιλελο και τους αλλους εντυπωσιαστηκαμε απο την ποιοτητα του. το μονο θεμα που δεν συμφωνουσαμε ηταν το φουλ γκαζι που επρεπε να εχεις στην απογειωση το οποιο δεν πειραζε μεν τον Αγγελο, αλλα παρολαυτα βαλαμε και το εξαρτημα του στοματος (το οποιο το δινει ο τσεχος σαν προαιρετικο αξεσουαρ.) και ο μπιλλης το θεωρει εξισου καλο οσο το μοσκιτο πιστευω. αρα δεν υπαρχει λογος να δινουμε συνεχεια. Αντε λοιπον..δωστε τα χερια...φιληθειτε σταυρωτα...ματς μουτς..μπραβο!
(Παντως Μπιλλη αν κατεβεις εδω θα σε τακτοποι...χμ.. θα σε υποδεχτουμε ηθελα να πω οπως πρεπει!)

Αποσυνδεδεμένος ΤΣΟΥΡΙΝΑΚΗΣ ΚΩΣΤΗΣ

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 81
  • Κάρμα: +1/-0
    • Προφίλ
Απ: Βαράσοβα δυτική Ελλάδα 18/11/2011
« Απάντηση #21 στις: 2011, Νοέμβριος 22, 13:29:03 μμ »
Χαλαρώστε ..guys... (δεν εννοώ την απογείωση, γιατί εκεί οδηγούμαστε σε στούκα).
Πάντως είναι καλό να έχουμε ανταλλαγή απόψεων για καθαρά πτητικά θέματα! Γι αυτό είναι το Forum....Μην το παίρνετε λοιπόν προσωπικά και κρατήστε ότι νομίζετε από την συζήτηση.......
Αλλιώς θα μιλάμε εδώ μόνο για τα αίτια της οικονομικής κρίσης, θεωρίες συνομωσίας, κι άλλα άσχετα.....


Αποσυνδεδεμένος Γιώργος Μπίλλης

  • Πιλότος Β' Κατ.
  • ***
  • Μηνύματα: 592
  • Κάρμα: +2/-0
  • Φύλο: Άντρας
  • πεταει πεταει
    • Προφίλ
    • MAKE ME FLY
Απ: Βαράσοβα δυτική Ελλάδα 18/11/2011
« Απάντηση #22 στις: 2011, Νοέμβριος 22, 15:16:04 μμ »
Αγαπητε Χρηστο, ουτε εγω σε ξερω καλα αλλα φαινεται να κινεισαι στο ιδιο μηκος κυματος με τον Αγγελο. Ουδεποτε την ειπαμε στον Αγγελο για την τεχνικη του στην απογειωση (η οποια ειναι αψογη). Αν διαβασεις ξανα θα δεις οτι ο ενας τα ριχνει στην προπελλα, ο αλλος στην παλαιοτητα του φτερου, ο αλλος στην γεωμετρια των τριγωνων τα οποια επιτρεπουν την μυτη να κατεβαινει πολυ και αλλες διαφορες θεωριες. Η συζητηση ηταν αρκετα γενικη και σιγουρα καλοπροαιρετη μεχρι που ο θιγμενος, την στιγμη που πλεον ειχε πεθανει το θεμα, εγραψε οτι δεν ξερουμε τι λεμε, δεν ειμαστε αντικειμενικοι, οτι τον κρινουμε ως πιλοτο (τι ??????) και οτι δεν πρεπει να ανακατευομαστε. Τιποτα το συγκρατημενο σε ολα αυτα, τα οποια τα εγραψε δυστηχως χωρις λογο. Αυτο για εμενα ειναι προβλημα συμπεριφορας και πες μου εσυ τι ειπωθηκε που ειναι επιληψημο για να ζητησουμε συγνωμη.   

Το μοσκιτο δεν το εμπορευομαι, αν ημουν ντηλερ θα ειχα αλλη τακτικη πρωοθησης. Το να θαβεις τον ανταγωνισμο κατα τετοιο τροπο ειναι ενδειξη οτι εχεις ψυχολογικα προβληματα.

Αποσυνδεδεμένος Christos_Kanatas

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 195
  • Κάρμα: +0/-0
  • Φύλο: Άντρας
  • Αφήστε τις δικαιολογίες και ελάτε στο βουνό!
    • Προφίλ
Απ: Βαράσοβα δυτική Ελλάδα 18/11/2011
« Απάντηση #23 στις: 2011, Νοέμβριος 22, 16:44:54 μμ »
Αγαπητέ Γιώργο, τα σχόλια σου:

Φταιει που δεν αγορασε Σουηδικο πραμα ποιοτητος. Με το Fillo τι να κλασεις ρε Fille, μεχρι να το απογειωσεις εχεις κανει Cross-χωραφι και πας για βρουβες. Σου εδωσε ο Τσεχος και μια ελικα απο τον ανεμιστηρα της γιαγιας του και τα κρεμασες στο Rogallo σου και περιμενεις να δεις προκοπη.

Μα δεν σε ανακατεψαμε στη συζητηση ακριβως για να γλυτωσουμε τετοιου ειδους αναρτησεις στο φορουμ.

θεωρώ ότι δεν ήταν και τόσο ευγενικά. Αν έλεγε κάποιος στο φόρουμ για τον αετό σου ότι είναι μια παπαριά τι θα του' λεγες ευχαριστώ; Αν κάποιος μιλούσε στο φόρουμ για σένα και σου λεγε εσύ μη μιλάς θα σου άρεσε; Αν θεωρείς ότι αυτά δεν είναι επιλήψιμα για να ζητήσεις συγγνώμη τότε με γεια σου με χαρά σου. Με συγχωρείς που επεμβαίνω σε κάτι προσωπικό και γι' αυτο που θα πω, αλλά καθώς μοιραζόμαστε αυτό τον χώρο, εμένα ως αναγνώστης του φόρουμ δεν μου άρεσε ο τρόπος σου προς τον Άγγελο και στο λέω ευθέως. Ίσως κι ο Άγγελος ήταν υπερβολικός, αλλά εσύ, αγαπητέ, νομίζω ότι το παράκανες και χωρίς λόγο.

Εδώ θέλω να πω το εξής: Δεν είναι καλό πιστεύω να συζητάμε και να λέμε διάφορες γνώμες για πράγματα που δεν είμαστε σίγουροι καθώς θεωρώ ότι όχι μόνο αυτό δεν θα βοηθήσει τους άλλους πιλότους και ειδικά τους νέους αλλά αντιθέτως μπορεί να τους επηρεάσει και να τους θέσει σε κίνδυνο. Όπως όλοι θα έχετε παρατηρήσει οι πιο έμπειροι πιλότοι σπάνια κάνουν κριτική ή εκφέρουν άποψη πιστεύω γι αυτόν ακριβώς τον λόγο. Γι' αυτό θα πρότεινα να κρατάμε τα συμπεράσματα για τον εαυτό μας κι αν θέλουμε να τα συζητάμε, να το κάνουμε κατ' ιδίαν. Φυσικά το φόρουμ είναι για να εκφραζόμαστε, όμως με σεβασμό.

Τέλος συγχαρητήρια στα παιδιά για το εκπληκτικό βιντεάκι. Παιδιά, όπως είπε κι ο Βαγέλης, μας ταξιδεύετε τώρα που εμείς δεν μπορούμε. Ο μικρός  μου γιος, ο μεγαλύτερος φαν του Μαρουφίδη, το λάτρεψε το βιντεάκι!


Αποσυνδεδεμένος Μαραγκός Άγγελος

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 166
  • Κάρμα: +5/-0
    • Προφίλ
Απ: Βαράσοβα δυτική Ελλάδα 18/11/2011
« Απάντηση #24 στις: 2011, Νοέμβριος 22, 17:31:35 μμ »
Λοιπών Μπιλλη επειδή έχεις ξεφύγει πολύ από την πραγματικότητα πες μου που αναφέρω ότι με κρίνεις σαν πιλότο δεύτερον λες την ανυπόστατη γνώμη σου χωρίς να ξέρεις από κοντά τουλάχιστον τι πραγματικά συμβαίνει και τρίτον ναι δεν είσαι αντικειμενικός όταν κατακρίνεις το εξοπλισμό πιλότου χωρίς λόγο και αιτία ,για να μην ξεχνιόμαστε εσύ είσαι αυτός που κατέκρινες πιλότο για την συμπεριφορά και τον τρόπο του, όταν μιλαγε για την εταιρία του αετού που πετάς


Μαρουφιδη (το γράφω έτσι επειδή Κώστηδες είναι πολλοί ) δεν με πείραξε πραγματικά κανένα σχόλιο προσωπικά δικό σου και αποδέχομαι πάντα <<κάθε είδους>> πλάκα, άλλωστε και ο Βαγγέλης με παρομοίασε με τζάμπο . Αλλά να μιλάμε για γωνία απογείωσης , γεωμετριες τριγώνων και τέλος να καταλήγουμε σε σύγκριση Fillo με Mosquito με για πιο λόγω ? δεν βλέπω να προσφέρει κάπου όλο αυτό .

Καραγιαννη μην μου ζητάς συγνώμη και δεν έχω εξοργιστεί καθόλου , απλά κάποια πράγματα πρέπει να λέγονται είτε επειδή κάποιος γνωρίζει από εμπειρία η τεχνογνωσία . Αν ήταν κάποιος άλλος που μετά από λίγο καιρό πήγαινε να απογειωθεί και σκεφτόταν ότι ειπώθηκε, έπειτα αντί να τραβήξει έσπρωχνε ,στολαρε , στουκαρε με τριάντα κιλά στην πλάτη με ότι αυτό συνεπάγεται τι θα λέγαμε μετά ??? Τι μακακας που είναι αντί να τραβάει έσπρωχνε !!!

Τέλος το βασικότερο από όλα είναι ότι πιστεύω : ΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΥΓΚΡΙΣΕΙΣ ΥΛΙΚΩΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΑΝΑΚΡΙΒΕΙΕΣ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΜΠΡΟΣΤΑ
 
Επειδή το βαρέθηκα αυτό το πράγμα επιλέγω να μην αναφερθώ πάλι στο θέμα  :greensmiles:
«Το να νικάς τον εαυτό σου, απ’ όλες τις νίκες είναι πρώτη και καλύτερη.»
Πλάτων

Αποσυνδεδεμένος Γιώργος Μπίλλης

  • Πιλότος Β' Κατ.
  • ***
  • Μηνύματα: 592
  • Κάρμα: +2/-0
  • Φύλο: Άντρας
  • πεταει πεταει
    • Προφίλ
    • MAKE ME FLY
Απ: Βαράσοβα δυτική Ελλάδα 18/11/2011
« Απάντηση #25 στις: 2011, Νοέμβριος 22, 17:44:31 μμ »
Οντως το παρατραβηξαμε. Καληνυχτα παιδια.

Αποσυνδεδεμένος ΤΣΟΥΡΙΝΑΚΗΣ ΚΩΣΤΗΣ

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 81
  • Κάρμα: +1/-0
    • Προφίλ
Απ: Βαράσοβα δυτική Ελλάδα 18/11/2011
« Απάντηση #26 στις: 2011, Νοέμβριος 23, 09:50:26 πμ »
Μια παρατήρηση, γιατί κάποιοι ξέφυγαν εντελώς: Παιδιά ΤΟ FORUM ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ EINAI ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΤΑΛΛΑΣΟΥΜΕ ΑΠΟΨΕΙΣ για ΤΕΧΝΙΚΗ ΠΤΗΣΕΩΝ!
Σας υπενθυμίζω πως υπάρχει και ενότητα για αυτό! Τα σχόλια που γίνονται  είναι πάντα καλοπροαίρετα  και  εποικοδομητικά. Αν τώρα η πλάκα  κάποιων μπορεί να παρεξηγηθεί , αυτό είναι μέσα στο παιχνίδι και δεν νομίζω πως είναι και τόσο μεγάλο θέμα!  Όχι όμως και να σταματάμε να μιλάμε, μήπως και κάποιος νέος καταλάβει κάτι λάθος και πάει και στουκάρει!
Προτείνω λοιπόν κάτι απλό:  όποιος θίγεται, μπορεί απλά να μην δέχεται να ανεβαίνουν βιντεάκια με τις πτήσεις του. Για μένα το θέμα έχει εξαντληθεί και δεν θα επανέλθω…

Αποσυνδεδεμένος kotzilelos

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 344
  • Κάρμα: +2/-0
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ 2017.
    • Προφίλ
Απ: Βαράσοβα δυτική Ελλάδα 18/11/2011
« Απάντηση #27 στις: 2011, Νοέμβριος 25, 20:18:01 μμ »
Παρτε ενα ωραιο βιντεακι μήπως μονιασετε και εσεις


 

Powered by EzPortal