Χρήστες σε σύνδεση

1 Επισκέπτης, 0 Χρήστες

Αποστολέας Θέμα: Εύηνος 28 Ιανουαρίου 2012  (Αναγνώστηκε 1942 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Maroufidis_Costas

  • Πιλότος Β' Κατ.
  • ***
  • Μηνύματα: 205
  • Κάρμα: +0/-0
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Εύηνος 28 Ιανουαρίου 2012
« στις: 2012, Ιανουάριος 29, 15:42:14 μμ »
Το Σάββατο 28 Ιανουαρίου λόγω γενικής κακοκαιρίας στην Ανατολική Ελλάδα, αποφασίσαμε να πάμε στην δυτική. Το αρχικό πλάνο ήταν για πάτρα δίπλα στην γέφυρα Ρίου-Αντιρίου αλλά τα 14 χιλιόμετρα του windguru ήταν 40 στην πράξη οπότε την κάναμε προς Βαράσοβα. Η κατάσταση παρόμοια και εκει και χειρότερη φυσικά λόγω του ότι ήμασταν υπήνεμοι. Οπότε είπαμε να πάμε πιο δυτικά και αφού περάσαμε το Αιτωλικό βρεθήκαμε ξαφνικά σε άλλον πλανήτη με σταθερό νοτιά (αύρα??) γύρω στα 10 χιλιόμετρα (απο τον Ανατολικό που λυσομανούσε στην γέφυρα). Στήσαμε και πέταξαν όλοι εκτός από εμένα που εξακολουθώ να ψάχνω τι φταίει στο καρμπυρατέρ μου. Ο Πετρόπουλος έκανε ωραία απογείωση, σας το λέω προφορικά διότι όπως θα δείτε επικεντρώθηκα στο να του μιλάω από τον ασύρματο και ξεχάστηκα με την κάμερα, στην προσγείωση ξέχασε μόνο το φλερ, του Αγγελου του έφυγε η ντίζα από το γκάζι του στόματος, ευτυχώς όχι σε κρίσιμο σημείο και εγώ ήμουν με την εργαλειοθήκη αγκαλιά.
Ο τίτλος επηρεασμένος από την διαρκή κουβέντα που είχαμε στο αμάξι για την ελληνική κρίση. 6 ώρες τα ίδια λέγαμε και άκρη δεν βγάλαμε. γιαυτό πετάτε γιατί χανόμαστε!



Αποσυνδεδεμένος Γιώργος Μπίλλης

  • Πιλότος Β' Κατ.
  • ***
  • Μηνύματα: 592
  • Κάρμα: +2/-0
  • Φύλο: Άντρας
  • πεταει πεταει
    • Προφίλ
    • MAKE ME FLY
Απ: Εύηνος 28 Ιανουαρίου 2012
« Απάντηση #1 στις: 2012, Ιανουάριος 30, 14:15:04 μμ »
Popo dipsa gia moskitada !!! 350km dromo gia na vrite kalo kero, bravo sas.

Marouf: Adi na kathese agalia me tin ergaliothiki, dokimases na petaxis xoris filtro aera ?


PS: sorry gia ta greeklish ala den mas exoun egatastisi ellinika stous ipologistes edo sti doulia (palioratsistes)

Αποσυνδεδεμένος kotzilelos

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 344
  • Κάρμα: +2/-0
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ 2017.
    • Προφίλ
Απ: Εύηνος 28 Ιανουαρίου 2012
« Απάντηση #2 στις: 2012, Ιανουάριος 30, 14:17:18 μμ »
μην γραφεις greeklish.

Αποσυνδεδεμένος Christos_Kanatas

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 195
  • Κάρμα: +0/-0
  • Φύλο: Άντρας
  • Αφήστε τις δικαιολογίες και ελάτε στο βουνό!
    • Προφίλ
Απ: Εύηνος 28 Ιανουαρίου 2012
« Απάντηση #3 στις: 2012, Ιανουάριος 30, 14:42:05 μμ »
Πολύ ωραίο βίντεο, είσαστε θεοί εσείς οι μοσκιτάδες κ ζηλεύω!!! Το τοπίο φαίνεται υπέροχα κ η ποιότητα καθώς και το μοντάζ με λήψεις από διάφορους αετούς είναι σούπερ! Και το "ομορφάντρας" όλα τα λεφτά. Το μόνο που με στενοχώρησε ήταν η προσγείωση του Γιάννη στο τέλος, ελπίζω να μην χτύπησε.

Αποσυνδεδεμένος Maroufidis_Costas

  • Πιλότος Β' Κατ.
  • ***
  • Μηνύματα: 205
  • Κάρμα: +0/-0
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εύηνος 28 Ιανουαρίου 2012
« Απάντηση #4 στις: 2012, Ιανουάριος 30, 19:01:27 μμ »
είναι μια πρόκληση το μέρος. απίστευτη θέα και προσγειώσεις. η χαρά του μοσκιτά. και ενδεικνύεται και για μοσκιτο ταξίδι. κάποια στιγμή θα το κάνουμε. θα πετάξουμε όλοι εκτός από τον Άγγελο που θα κάνει την περισυλλογή. (ομορφάντρα μου δεν πειράζει!!). Ο Γιάννης δεν κτύπησε, έκανε πολύ καλή απογείωση, άριστη προσέγγιση αλλά τα χάλασε στο φλέρ. συμβαίνει σε όλους κάποια στιγμή δυστυχώς.
Τώρα όσο αφορά τα μηχανικά μέρη, το φίλτρο ήταν μπουκωμένο, το άλλαξα και η μηχανή δουλεύει καλά, καμμία σχέση με πριν, αλλά όταν τραβάω το τσοκ για να σβήσει αργεί πολύ. οπότε κάτι συμβαίνει με το καρμπυρατέρ. αν δεν το λύσω δεν επιχειρώ να ξαναπετάξω. κάλεσε με κάποια στιγμή στο σκυπε να τα πούμε..

 

Powered by EzPortal