Χρήστες σε σύνδεση

107 Επισκέπτες, 0 Χρήστες

Αποστολέας Θέμα: ΣKOΠIA ΣΚΟΠΙΑ ΜΙΣΚΟ  (Αναγνώστηκε 3526 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ANTONIS

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 58
  • Κάρμα: +0/-0
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ΣKOΠIA ΣΚΟΠΙΑ ΜΙΣΚΟ
« στις: 2012, Αύγουστος 07, 23:01:42 μμ »
ΘΑ ΠΑΩ ΣΚΟΠΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΟΝΑΤΑ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΑΡΕΑ.



Αποσυνδεδεμένος Γιώργος Καραχάλιος

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 251
  • Κάρμα: +3/-0
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΣKOΠIA ΣΚΟΠΙΑ ΜΙΣΚΟ
« Απάντηση #1 στις: 2012, Αύγουστος 08, 01:38:44 πμ »
Το Macedonia Hang Gliding Nationals 17-23 August
 Γίνεται στα Σκόπια ή στη Θεσσαλονίκη
Ψάξτε το λίγο για να μην χαθ-είτε [ούμε]
--

Σάκης Ζάρο

  • Επισκέπτης
Απ: ΣKOΠIA ΣΚΟΠΙΑ ΜΙΣΚΟ
« Απάντηση #2 στις: 2012, Αύγουστος 08, 09:20:15 πμ »
Macedonia Hang Gliding National..;;;;;; :redcart: :cuss:
Τι λέτε ρε παιδιά...καλά λέει ο Γιώργος (σε κάποιο άλλο θέμα) δεν τελείωσε το πρωτάθλημα;;...ή διοργανώνουμε κάτι εμείς οι Βόρειοι και δεν το ξέρω;:sm_confused:


Αποσυνδεδεμένος karkatselas

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 53
  • Κάρμα: +0/-0
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΣKOΠIA ΣΚΟΠΙΑ ΜΙΣΚΟ
« Απάντηση #3 στις: 2012, Αύγουστος 08, 13:33:12 μμ »
τα σκοπια  παντού μακεδονια τα λένε. τα προϊόντα που αγοράζουμε ( Ελληνικά )και έχουν τα εργοστάσια στα σκοπιά δε μας πειράζει.τα λεφτά στα καζίνο που αφήνει η Β. Ελλάδα δε μας πειράζει.τα καύσιμα που περνούν για αυτοκίνητα και θέρμανση δε μας πειράζει.αν είναι κάτι που δεν πρέπει να δεχτούμε , πέρα από τούς πολιτικούς μας, τελευταίο είναι το όνομα
Υ.Γ. οχι πως το δέχομαι αλλά έχω πολλές ενστάσεις .

Σάκης Ζάρο

  • Επισκέπτης
Απ: ΣKOΠIA ΣΚΟΠΙΑ ΜΙΣΚΟ
« Απάντηση #4 στις: 2012, Αύγουστος 08, 20:08:46 μμ »
Θοδωρή φίλε μου δεν θα σου απαντήσω γιατί το φόρουμ προβλέπει συζητήσεις μόνο για το άθλημά μας και όχι πέραν αυτού.Και αν παρατηρήσεις γράφω μόνο για πρωτάθλημα χωρίς να αναφέρομαι σε κάτι πιο εξειδικευμένο.

Αποσυνδεδεμένος ANTONIS

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 58
  • Κάρμα: +0/-0
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΣKOΠIA ΣΚΟΠΙΑ ΜΙΣΚΟ
« Απάντηση #5 στις: 2012, Αύγουστος 09, 11:37:59 πμ »
οπως θελουν ας την φωναζουν τη χωρα τους.Εγω θα παω.Και αν θελεις να μαθεις οι δικοι μας γραψαν στο αεροδρομιο [χωρα της Μακεδονιας].

Σάκης Ζάρο

  • Επισκέπτης
Απ: ΣKOΠIA ΣΚΟΠΙΑ ΜΙΣΚΟ
« Απάντηση #6 στις: 2012, Αύγουστος 09, 13:40:04 μμ »
Να πας Αντώνη δεν σου είπε κανένας να μην πας.Δυστυχώς δεν μου περισσεύουν μέρες για άδεια ειδάλλως θα ερχόμουν και εγώ.Και πίστεψε με δεν συμμερίζομαι τα μοσχάρια τα δικά μας τι γράφουν στα αεροδρόμια.Ο καθένας αυτό που πιστεύει...Να περάσετε καλά και ελπίζω να μας δείξεις κανένα βίντεο από την πτητική δραστηριότητα σας.

Αποσυνδεδεμένος Christos_Kanatas

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 195
  • Κάρμα: +0/-0
  • Φύλο: Άντρας
  • Αφήστε τις δικαιολογίες και ελάτε στο βουνό!
    • Προφίλ
Απ: ΣKOΠIA ΣΚΟΠΙΑ ΜΙΣΚΟ
« Απάντηση #7 στις: 2012, Αύγουστος 12, 11:08:01 πμ »
Συμφωνώ με την απόφαση της αεραθλητικής ομοσπονδίας όσον αφορά τη σπουδαιότητα του θέματος, δλδ από μόνοι μας να καταλαβαίνουμε ότι κανονικά κανείς δεν θα έπρεπε να πατήσει το πόδι του κατά τη γνώμη μου. Από την άλλη όμως θεωρώ φασιστικό το γεγονός της στέρησης του δικαιώματος συμμετοχής μέσω της απειλής αφαίρεσης της αεραθλητικής ιδιότητας. Πόσο πατριώτες είναι αυτοί που μας διοικούν και αποφασίζουν, οι ίδιοι άνθρωποι που έχουν ξεπουλήσει ολοσχερώς την όμορφη χώρα μας σε κάθε λογής ξένα συμφέροντα; Γιατί να στερείται το δικαίωμα συμμετοχής σ' έναν πιλότο που τον ενδιαφέρει να συμμετέχει σε άλλον έναν αγώνα φέτος σε ένα νέο μέρος και που διψά για να πετάξει ενώ ταυτόχρονα δεν δίνει δεκάρα για σύνορα, ονόματα και άλλα παρόμοια που τα χρησιμοποιούν οι "διοικούντες" μόνο και μόνο για να μαλώνουμε μεταξύ μας κι αυτοί να κάνουν τα κουμάντα τους; ΄Εχουμε όμως συνηθίσει δυστυχώς κύριοι να αποφασίζουν άλλοι για εμάς κι εμείς να είμαστε απλοί θεατές...

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Μητρατζάς

  • Πιλότος Β' Κατ.
  • ***
  • Μηνύματα: 80
  • Κάρμα: +1/-1
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΣKOΠIA ΣΚΟΠΙΑ ΜΙΣΚΟ
« Απάντηση #8 στις: 2012, Αύγουστος 12, 21:36:19 μμ »
Φίλε Χρήστο ,
 συμφωνώ μαζί σου απόλυτα όταν λες ότι
 <<…..από μόνοι μας να καταλαβαίνουμε ότι κανονικά κανείς δεν θα έπρεπε να πατήσει το πόδι του….>>

Το θέμα είναι πολύ απλό. Όποιος  θέλει να συμμετέχει στους αγώνες της FYROM, εμμέσως πλην σαφώς τους τιμάει απλά και μόνο με την συμμετοχή του.
Γιατί να θέλει κάποιος να τιμήσει κάποιους που βεβηλώνουν την ιστορία του και το ίδιο του το είναι δεν το καταλαβαίνω αγαπητοί μου συναθλητές ………….

Και δεν είναι δικαιολογία ότι επειδή κάποιοι παλιόπουστες πουλημένοι πολιτικοί το επέτρεψαν, μπορεί να μας επιτρέπεται μέσα μας στον καθένα ξεχωριστά να λέμε “δεν βαριέσαι……” και να συνεχίζουμε και να διαιωνίζουμε αυτή την ηλίθια κατάσταση .
Ας πάρουμε την κατάσταση στα χέρια μας και ας σταματήσουμε στο μέτρο που μπορούμε και μας αναλογεί σαν απλοί πολίτες, αυτή την πολιτική ντροπής εφόσον οι "διοικούντες" είναι ανίκανοι.

Θα έπρεπε να ντρεπόμαστε που χρειάζεται κάποιοι να μας απαγορεύσουν κάτι που δεν θα έπρεπε καν να υπάρχει ούτε κατά διάνοια στο μυαλό μας.

Δόξα τω Θεό ζούμε σε μια πανέμορφη χώρα με πανέμορφα μέρη για πτήση για όποιον θέλει να πετάξει .
«Ένας άριστος πιλότος χρησιμοποιεί την άριστη κρίση του προς αποφυγή χρήσης της
άριστης τεχνικής του.»

Μπάμπης Ζάρο

  • Επισκέπτης
Απ: ΣKOΠIA ΣΚΟΠΙΑ ΜΙΣΚΟ
« Απάντηση #9 στις: 2012, Αύγουστος 12, 21:50:19 μμ »
Παιδιά το έχετε πάρει πολύ πατριωτικά!!!  Δηλ όλοι μας είμαστε ικανοποιημένοι απο αυτή την χώρα...Μας έχει στιρίξει πάρα πόλυ. Συμφωνώ απόλυτα με τον Μάγο για όσα είπε..
Πάντως όταν τους στέλνουμε e-mail για να έρθουν αυτοί στους αγώνες και να αφήσουν τα ωραία τους λεφτουδάκια κάλα είναι τότε....
Α! Συμγωνώ και με τον Σπυρέλη και τον Γονατά, αν μπορούσα και εγώ θα ερχόμουν.

Σάκης Ζάρο

  • Επισκέπτης
Απ: ΣKOΠIA ΣΚΟΠΙΑ ΜΙΣΚΟ
« Απάντηση #10 στις: 2012, Αύγουστος 13, 09:47:05 πμ »
Ναι Μπάμπη εγώ το έχω πάρει πατριωτικά το θέμα και είμαι απόλυτα σύμφωνος με τον Κώστα.Και αν εσύ κοιτάζεις ποιοι σου αφήνουν λεφτά ξεχνώντας την ιστορία κάθε ελληνικής γης, τότε περαστικά σου.

Αποσυνδεδεμένος k1kostas

  • Ανώτατο μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 606
  • Κάρμα: +2/-6
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΣKOΠIA ΣΚΟΠΙΑ ΜΙΣΚΟ
« Απάντηση #11 στις: 2012, Αύγουστος 13, 10:33:23 πμ »
Tο συνδρομο των υπευθυνοΑνευθυνων συντελειται υπο το καθεστος του Φασισμου

Ελλας ως πότε θα θρεφεις στα σπλαχνα σου Προδότες..
ΕΙς Υγειαν

 

Powered by EzPortal