Χρήστες σε σύνδεση

1 Επισκέπτης, 0 Χρήστες

Αποστολέας Θέμα: Σέρβια 2015 highlights  (Αναγνώστηκε 2237 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos Kapsimalis

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 456
  • Κάρμα: +14/-1
  • Φύλο: Άντρας
  • Pilotino on Board
    • Προφίλ
Σέρβια 2015 highlights
« στις: 2015, Σεπτέμβριος 14, 23:40:17 μμ »
Καταγράφω για να θυμόμαστε τα καλύτερα.

Περιγράφει ο Γονατάς πτήση προπόνησης: «Έφτασα στο ταδε σημείο και μίλησα στο VHF. Για πείτε καμιά ιδέα που να πάμε; Δεν μου απάντησε κανείς…» Ναι έ?

Παγκάρε Κασέρι. Γιου νοου κασέρι;

Πρώτη μέρα Νάστος και Ιωαννίδης κάνουν την καλύτερη επίδοση της ημέρας και προσγειώνονται στο ίδιο χωράφι. Δεν έχουν γνωριστεί ποτέ πρόσωπο με πρόσωπο.  Διάλογος πρώτης γνωριμίας: «Εσύ ποιος είσαι? Γιατί δεν σε ξέρω?» «όχι εσύ ποιος είσαι και γιατί δεν σε ξέρω?»  Πρώτη γνωριμία αλλά καθόλου τυχαίο που οι δύο τους έπαιζαν  1-2  στην κατάταξη.

Αν θέλεις φακές στην Ιταλία να ζητήσεις «λεντίκε». Αν θέλεις φακές στην Ρουμανία ΜΗΝ ζητήσεις «λεντίκε».

Το βυζί γιατρέ! Το βυζί μην ξεχάσεις!

1)   Δεν σε έχυσα καλά αγόρι μου?
2)   Να ξαπλώσω? Όχι μπορώ και στο όρθιο.
Πάθος? Όχι. Νοσηλευτική πράξη.

Ιταλός πιλότος με Τ2 που γυάλιζε, κράνος τύπου γερμανικό Β’ΠΠ, με ξεχασμένα vario-ασύρματο στην Ιταλία  και ο οποίος δηλώνει ότι δεν είναι competition πιλότος, μπαίνει ούριος  για προσγείωση.  Καταλήγει να είναι η καλύτερη προσγείωση της ημέρας και προσγείωση για σεμινάριο. Μας δουλεύεις ρε Πιέντρο ότι δεν είσαι competition πιλότος;

Προσγειώνεται ο Νάστος στο Γκολ πρώτος. Σαμπάνια δεν είχαμε, είχαμε όμως μπύρα και τον λούσαμε.

Προσγειώνεται ο Τάσος στο γκόλ και ετοιμάζεται η σαμπανιομπύρα. Λέει ο πρώτος «Μη ρε μαλάκα δεν έχει φέρει πολλά ρούχα το παιδί», φωνάζει από μακριά ο δεύτερος  «Τάσοοοο. Γδύσουυυυ»

Ατάκα debill για «κάποιον πειρατή».  «Μερικές φορές καλύτερα να σου βγει  το όνομα παρά το μάτι»

Πιλότος περιγράφει ιστορία κάποιου που απογειώθηκε ξεκρέμαστος και κατέληξε ο αετός κάτω από την απογείωση. «Ήταν τόσο δύσκολο το σημείο που πήγανε με  γαϊδούρι να φέρουνε τον αετό».  Παπαδόπουλος «Ποίο γαϊδούρι ρε; Εγώ είμαι το γαϊδούρι. Εγώ τον ανέβασα τον αετό»

Περιγραφή απογείωσης «Τρέχει, τρέχει, τρέχει και ζβαρνάει»


Top landing του Ιωαννίδη σε περίεργο σημείο. Συζήτηση για την περισυλλογή: «Άστο Λίλλιαν, εδώ που είμαι  μόνο ο τάδε με βρίσκει»

Πηγαίνει η περισυλλογή να μαζέψει τον Ιωαννίδη. Σε χωματόδρομο κάνει σινιάλο ένας κυνηγός: «από εκεί που ήρθες είδες κανένα ζαγάρ; » Απάντηση «Και εγώ ένα ζαγάρ ψάχνω που προσγειώθηκε εκεί πάνω»

Κώνος…. Αουτς… Προσοχή  στις ρυθμίσεις του competition route

Μητρόπουλος και Ηλιάκης. Φτερό-φτερό final glide από τον τελευταίο πυλώνα μέχρι το γκολ. 2 δευτερόλεπτα διαφορά! Ούτε παγκόσμιο να ήμασταν.

Πιλότος κυκλώνει γλύφοντας πάνω από την Καστανιά. Δεύτερος πιλότος μπαίνει ανάμεσα στον πρώτο και την πλαγιά. Επιβλέπει ο  Ταβουλάρης και πετάει θεϊκή ατάκα στην κοινή συχνότητα: «κανονίστε μαλάκες να γεμίσουμε αλουμίνια το μαντρί»

Βράδυ στον Φώτη μετά από το δείπνο έρχονται τα γλυκίσματα και τα διάφορα. Τότε μέσα σε  όλα φέρνει και……. «ΤΕΡΟΠΕΤΑ ΜΕ ΚΟΡΤΑΡΙ» . Επιτέλους Τάσο!

«Debill έφαγες καλό πάτημα πάνω από την Καστανιά» Debill: «Τι πάτημα ρε; Διάβαζα τα ονόματα στο νεκροταφείο. Πετρίδης Πολύκαρπος ετών 76. Έκανα μία στροφή και μετά έβλεπα και τα αποτελέσματα στην γραμματεία »

«Αν είχα πάρει τον τελευταίο πυλώνα θα το έβγαζα το γκολ» …Famous last words.

Είναι αετός αλλά είναι και προβατάκι. Αν τον κουρέψεις φτιάχνεις πουλόβερ. Α ρε mylar πως γίνεσαι όταν γερνάς.

Πιλότος σε άλλον πιλότο: «Το έβγαλες το γκόλ ρε; » , « Όχι μου βγάζει ότι θέλει 18 για τον τελευταίο πυλώνα»…18:χχ  Ήταν η ώρα….

Είχαμε και πιλότο πολεμικής αεροπορίας  ο οποίος προτίμησε στην άδεια του να πετάει με αετό. Αυτό είναι να μην χορταίνεις να πετάς.

Μονομαχία θρίλερ Νάστου και Ιωαννίδη.

Δίνει ανθοδέσμη η κόρη του Ιωαννίδη στον μπαμπά της κατά την απονομή!

Λούσιμο με σαμπάνια στον Ιωαννίδη κατά την απονομή. Την γλύτωσε ο ίδιος γιατί  την πλήρωσε το μπουφάν του. Ήταν δανεικό…

Ο Πίπης το Τσιουάουα με drag chute…  Jackass Servia 2015 version

Ηλίαααααα ! Ρίχτοοοοοο

 
Και για να μην ξεχνιόμαστε … 



Δεν περιγράφω άλλο!



Αποσυνδεδεμένος Γιώργος Μπίλλης

  • Πιλότος Β' Κατ.
  • ***
  • Μηνύματα: 592
  • Κάρμα: +2/-0
  • Φύλο: Άντρας
  • πεταει πεταει
    • Προφίλ
    • MAKE ME FLY
Απ: Σέρβια 2015 highlights
« Απάντηση #1 στις: 2015, Σεπτέμβριος 16, 15:50:28 μμ »
Πιλότος κυκλώνει γλύφοντας πάνω από την Καστανιά. Δεύτερος πιλότος μπαίνει ανάμεσα στον πρώτο και την πλαγιά. Επιβλέπει ο  Ταβουλάρης και πετάει θεϊκή ατάκα στην κοινή συχνότητα: «κανονίστε μαλάκες να γεμίσουμε αλουμίνια το μαντρί»

Χαχα, πεθανα στο γελιο!!! Μπραβο Γιωργο, φοβερη αναρτηση. Ειχα ερθει και εγω Σερβια για 2 μερες (τη μια και μοναδικη φορα που ηρθα) καποιο προηγουμενο καλοκαιρι και ειχα παθει ζημια απο τα γελια και τις πλακες που καναμε. Ακομα τις θυμαμαι εκεινες τις δυο μερες. Αντε να δουμε αν θα καταφερουμε να ερθουμε του χρονου. 

Αποσυνδεδεμένος Giannis Mitropoulos

  • Διαχειριστής
  • *****
  • Μηνύματα: 1.147
  • Κάρμα: +48/-1
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ 2017.
    • Προφίλ
    • Αιωροπτερισμός στην Ελλάδα
Απ: Σέρβια 2015 highlights
« Απάντηση #2 στις: 2015, Σεπτέμβριος 16, 18:27:03 μμ »
Αν τα έχεις ακούσει και live είναι ακόμη καλύτερα!!!!!
 :donalt: :?:



Μπράβο Γιώργο!!!!!!
SV1ATM....
Μια εβδομάδα πτήσεων σε αγώνες αξίζει το ίδιο με μήνες ελεύθερων πτήσεων, ως προς την εμπειρία.
Όροι χρήσης του φόρουμ..

Αποσυνδεδεμένος ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 16
  • Κάρμα: +1/-0
  • ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ 2017.
    • Προφίλ
Απ: Σέρβια 2015 highlights
« Απάντηση #3 στις: 2015, Σεπτέμβριος 16, 18:37:05 μμ »
Εγραψες Γιωργο!!!

Αποσυνδεδεμένος tasos

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 228
  • Κάρμα: +0/-0
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ 2017.
    • Προφίλ
    • IFire Fire Engineering & Consultancy Ltd.
Απ: Σέρβια 2015 highlights
« Απάντηση #4 στις: 2015, Σεπτέμβριος 16, 20:02:37 μμ »
Ωραιος ο Καψ! Σημειωμενα κατα γραμμα :) Μια φωτο του πιπι ρε γαμωτο με επιβλεψη σουζι για να σκασω ???
FLY HIGH and ALWAYS SAFE

skype: Anastasios.Iliakis

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 126
  • Κάρμα: +1/-0
    • Προφίλ
Απ: Σέρβια 2015 highlights
« Απάντηση #5 στις: 2015, Σεπτέμβριος 23, 23:12:10 μμ »
Μπράβο ρε Κάψ!! Άπαιχτος!! :mosh: :mosh:

 

Powered by EzPortal