Χρήστες σε σύνδεση

2 Επισκέπτες, 0 Χρήστες

Αποστολέας Θέμα: Event στην Ουρουγουάη  (Αναγνώστηκε 1514 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Giannis Mitropoulos

  • Διαχειριστής
  • *****
  • Μηνύματα: 1.147
  • Κάρμα: +48/-1
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ 2017.
    • Προφίλ
    • Αιωροπτερισμός στην Ελλάδα
Event στην Ουρουγουάη
« στις: 2016, Δεκέμβριος 22, 04:13:46 πμ »
Γεια σας,
Υπήρξε μια συνεννόηση του Γιώργου Παπαδόπουλου με τον Teddy Mack για κάποιον αγώνα στην Ουρουγουάη με aerotowing τον Φεβρουάριο (δεν έχει οριστεί ακόμη η ακριβής ημερομηνία).
Υπάρχει πιθανότητα κάλυψης των αεροπορικών εισιτηρίων, πρέπει να καλύψετε τη συμμετοχή που είναι 500$ USD, την διατροφή και διαμονή.
Θα σας ανακοινώσουμε προϋπολογισμό μόλις έχουμε τα πλήρη στοιχεία.
Είναι μια καλή ευκαιρία για προπόνηση και εμπειρία για όποιον μπορεί!!!! ειδικά για την Εθνική ομάδα.
Θα ανακοινωθούν περισσότερες λεπτομέρειες μόλις τις έχουμε, καλό είναι να δηλώσετε όσοι έχετε την δυνατότητα να πάτε ώστε να το οργανώσουμε και να υπολογίσουμε καλύτερα το όλο εγχείρημα.
Δείτε εδώ την ανακοίνωση του Γιώργου: https://www.facebook.com/profile.php?id=100000491980646

Περιμένουμε ονόματα!!!


SV1ATM....
Μια εβδομάδα πτήσεων σε αγώνες αξίζει το ίδιο με μήνες ελεύθερων πτήσεων, ως προς την εμπειρία.
Όροι χρήσης του φόρουμ..

Αποσυνδεδεμένος tasos

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 228
  • Κάρμα: +0/-0
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ 2017.
    • Προφίλ
    • IFire Fire Engineering & Consultancy Ltd.
Απ: Event στην Ουρουγουάη
« Απάντηση #1 στις: 2017, Ιανουάριος 03, 21:33:08 μμ »
Γιαννη Μ. - Γιωργο Π.

Υπαρχει κανενα νεοτερο σχετικα με το event και την ελληνικη αποστολη?
Προσωπικα με ενδιαφερει η συμμετοχη, οποτε count me in :) !
FLY HIGH and ALWAYS SAFE

skype: Anastasios.Iliakis

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 126
  • Κάρμα: +1/-0
    • Προφίλ
Απ: Event στην Ουρουγουάη
« Απάντηση #2 στις: 2017, Ιανουάριος 05, 15:28:09 μμ »
Καλησπέρα χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους
Τάσο είναι να μου απαντήσουν αυτές τις ημέρες. Μόλις οριστικοποιηθεί η ημερομηνία του event.

Αποσυνδεδεμένος vagelis

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 165
  • Κάρμα: +3/-0
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ 2017.
    • Προφίλ
Απ: Event στην Ουρουγουάη
« Απάντηση #3 στις: 2017, Ιανουάριος 05, 23:20:06 μμ »
Δεν γνωρίζω αν στην Ουρουγουάη έχει πουρνάρια, αλλά ο γάμος φέτος γίνεται στην Βραζιλία.
Ελπίζω να μην περεξηγηθώ και φανώ ως πνεύμα αντιλογίας.
Η παραπάνω πρόταση με χαροποιεί, αλλά με εκπλήσει συνάμα, μιας και στα 13 χρόνια που είμαι στο χώρο δεν θυμάμαι να έχει ξαναγίνει πρόταση για οργάνωση πτήσεις στο εξωτερικό απο επίσημα χείλη.
Απλά θέλω να θυμήσω ότι τον Αύγουστο είναι το παγκόσμιο στην Βραζιλία.
Μιας και αναφέρθηκε η εθνική ομάδα, (δεν είμαστε δα και περισσότεροι) (προσωπικά ίσως και να μην είμαι μέσα) και οτι ίσως να καλυφθούνε εισητήρια ή έξοδα απο τρίτους, κατά την γνώμη μου θα ήταν φρονιμότερο να προσπαθήσουμε να κάνουμε το όνειρο για την Βραζιλία πραγματικότητα.
Ας το δεί το θέμα σοβαρά η Επιτροπή, και για όσους πιλότους της εθνικής χρειάζεται να έχουν πάρει μέρος σε διεθνή Open μπορούν μεχρι τότε να πάρουν μέρος σε ένα ή δύο Open που γίνονται σε γειτονικές χώρες ή στις Άλπεις ώστε να τους επιτραπεί η συμμετοχή.
Οι αποφάσεις πιστεύω οτι πρέπει να παρθούν σύντομα για να μπορέσουν να οργανωθούνε ολα σωστά.
Όλα είναι δυνατόν να γίνουνε αρκεί να το θέλουμε βέβαια.
Εδώ σε θέλω κάβουρα...

Αποσυνδεδεμένος tasos

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 228
  • Κάρμα: +0/-0
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ 2017.
    • Προφίλ
    • IFire Fire Engineering & Consultancy Ltd.
Απ: Event στην Ουρουγουάη
« Απάντηση #4 στις: 2017, Ιανουάριος 06, 20:56:29 μμ »
εεεε καβουρα ακουσες? χαχαχαχα

Δε διαφωνω καθολου με τα λεγομενα σου Βαγγ, αλλα οσο ναναι η προταση ειναι ελκυστικη για Ουρου...Εχουμε μπει στο Γεναρη και το event αν θυμαμαι καλα παιζει για Φεβρουαριο. Αν δεν υπηρχαν κριτηρια για βιζα επρεπε να το εχουμε ξεχασει κιολας, αλλα τυπικα μαλλον τελευταια στιγμη θα παιχτει η ζαρια :)

Οσο για το παγκοσμιο, προσωπικα θα ηθελα να συμμετασχω αλλα με τα δεδομενα κριτηρια (τουλαχιστον για μενα) ειναι αδυνατο να συμπληρωθει το WPRS σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα. Θα πρεπει να κολλησω τουλαχιστον 2 open το ενα πισω απο το αλλο και το παγκοσμιο τον Αυγουστο....η επιμελητεια μου φαινεται μη πραγματοποιησιμη, αλλα ποτε δεν ξερεις!

Το winter race που κουβεντιαζαμε μαζι, εκλεισε τις συμμετοχες μεσονυκτι......

Τεσπα, για να μην μακρυγορω εαν υπαρχει εγκαιρη ειδοποιηση και θεληση οργανωσης για ο,τιδηποτε - εγω ειμαι μεσα!

FLY HIGH and ALWAYS SAFE

skype: Anastasios.Iliakis

 

Powered by EzPortal