Χρήστες σε σύνδεση

13 Επισκέπτες, 0 Χρήστες

Αποστολέας Θέμα: Εκπαιδευτική σειρά μαθημάτων στον Αετό. (1/10/2008) Αερολέσχη Θεσσαλονίκης.  (Αναγνώστηκε 3023 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Σταμάτης Παπαγεωργίου

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 543
  • Κάρμα: +4/-1
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • O Αιωροπτερισμός στη Θεσσαλονίκη.
Ανακοινώνεται από το τμήμα Αιωροπτερισμού της Αερολέσχης Θεσσαλονίκης, ότι την 1η Οκτωβρίου θα αρχίσει νέος κύκλος μαθημάτων στον Αετό. Στον εκπαιδευτικό κύκλο των μαθημάτων περιλαμβάνεται γνωριμία με τον Αετό και το άθλημα γενικότερα, δωρεάν σεμινάρια (αρχάριοι), θεωρητική και πρακτική εκπαίδευση (αρχάριοι - προχωρημένοι), επανάληψη μαθημάτων και βελτίωση πτητικών δεξιοτήτων (για παλιότερους πιλότους) και φυσικά βόλτες στα βουνά, φαγητό και ποτό.  Πληροφορίες για τις παραπάνω δραστηριότητες στον κ. Παπαγεωργίου Σταμάτη στα τηλέφωνα 2310 262522, 6993717491.
« Τελευταία τροποποίηση: 2008, Ιούλιος 29, 09:35:37 πμ από Stamatis Papayeoryiou »


Πέτα να σωθείς.

Αποσυνδεδεμένος Γιώργος Καραχάλιος

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 251
  • Κάρμα: +3/-0
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Πάμε λόφο [Μουρίκι] για παιχνίδι με τον άνεμο.
Εγω θα είμαι εκει[σήμερα 05/10/08]
Ανεμος Δ/ΝΔ 30χ

Αποσυνδεδεμένος Σταμάτης Παπαγεωργίου

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 543
  • Κάρμα: +4/-1
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • O Αιωροπτερισμός στη Θεσσαλονίκη.
Στην Θεσσαλονίκη τα μαθήματα έχουν αρχίσει και κάθε Σάββατο και Κυριακή είμαστε στο βουνό. Όποιος θέλει να πάρει μια ιδέα για το τι πράγμα είναι ο αετός, ας επικοινωνήσει μαζί μου. Δυστυχώς το τμήμα έχει πληρότητα θέσεων, αλλά η επίσκεψη για παρέα, για παιχνίδι με τον άνεμο, και για γνωριμία με το άθλημα είναι ελεύθερη (μετά από επικοινωνία) και δωρεάν. Όσοι πάλι δεν έχετε καμμία επαφή με το άθλημα του αετού, ακολουθήστε πρώτα τον παρακάτω σύνδεσμο.

Πέτα να σωθείς.

Αποσυνδεδεμένος Σταμάτης Παπαγεωργίου

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 543
  • Κάρμα: +4/-1
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • O Αιωροπτερισμός στη Θεσσαλονίκη.
Κάποτε αναρωτήθηκα:
Γιατί δεν μαθαίνω να πετάω;
Για να είναι τόσο διαδεδομένο αυτό το άθλημα δεν πρέπει να είναι και τόσο δύσκολο..
Και να 'μαι λοιπόν μετά από 17 χρόνια, κοιτάω τη γη πίσω μου και αναρωτιέμαι:
Πως είναι δυνατόν;
Έχω τη γη πίσω μου και όχι από κάτω μου, ανεβαίνω σαν ρουκέτα, το βάριο μου στριγγλίζει με ολοένα και λεπτότερο ήχο. Ο αέρας γίνεται ολοένα και πιο φρέσκος, πιο δροσερός και εύχομαι να φτάσω μέχρι το σύννεφο που είναι από πάνω μου.
Τώρα πια αναρωτιέμαι:
Γιατί δεν μαθαίνουν όλοι να πετάνε;
Πέτα να σωθείς.

 

Powered by EzPortal