Χρήστες σε σύνδεση

43 Επισκέπτες, 0 Χρήστες

Ψηφοφορία

Τοποθεσίες προτίμησης των πιλότων (δικαίωμα ψήφου έχουν μόνο πιλότοι αγώνων των τελευταίων τριών ετών)

Καλάβρυτα
1 (8.3%)
Κιθαιρώνας
0 (0%)
Αμφίκλεια
2 (16.7%)
Μουζάκι
0 (0%)
Ιωάννινα - Κόνιτσα
1 (8.3%)
Σέρβια - Όλυμπος
7 (58.3%)
Νυμφαίο
1 (8.3%)
Έδεσσα
0 (0%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 12

Αποστολέας Θέμα: Σκέψεις, προτάσεις, κ.α.  (Αναγνώστηκε 8028 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΤΣΟΥΡΙΝΑΚΗΣ ΚΩΣΤΗΣ

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 81
  • Κάρμα: +1/-0
    • Προφίλ
Απ: Σκέψεις, προτάσεις, κ.α.
« Απάντηση #20 στις: 2008, Νοέμβριος 25, 10:59:31 πμ »
Οι ξένοι πιλότοι πληρώνουν σε όλα τα open αρκετά λεφτά από τη τσέπη τους. Πληρώνουν διαμονή (παντού) διατροφή, καθώς και ένα υψηλό entry fee (100 - 300 ανάλογα τον αγώνα) που δεν περιλαμβάνει περισυλλογή. Δεν νομίζω πως το πρόβλημά τους θα ήταν ένα entry fee . Και φυσικά δεν μιλάμε να έρθει η elit, αλλά καλοί πιλότοι που μπορεί να μην συμετέχουν στις εθνικές τους ομάδες, αλλά είναι σίγουρα καλύτεροι από εμάς....Νομίζω πως η συνδιοργάνωση με γειτονική χώρα (Σλοβενία, Ιταλια..) θα ήταν ενδιαφέρουσα και εφικτή ιδέα

Αποσυνδεδεμένος Μαραγκός Άγγελος

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 166
  • Κάρμα: +5/-0
    • Προφίλ
Απ: Σκέψεις, προτάσεις, κ.α.
« Απάντηση #21 στις: 2008, Νοέμβριος 26, 19:16:31 μμ »
Πιλότοι που δεν έχουν συχνή συμμετοχή αλλά που θα ήθελαν . έχουν δικαίωμα να πουν τη γνώμη τους γιατί για την ψηφοφορία δεν έχουν και ας το εκαναν για μενα μιλώ :cuss: :cuss:
«Το να νικάς τον εαυτό σου, απ’ όλες τις νίκες είναι πρώτη και καλύτερη.»
Πλάτων

Αποσυνδεδεμένος Giannis Mitropoulos

  • Διαχειριστής
  • *****
  • Μηνύματα: 1.147
  • Κάρμα: +48/-1
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ 2017.
    • Προφίλ
    • Αιωροπτερισμός στην Ελλάδα
Απ: Σκέψεις, προτάσεις, κ.α.
« Απάντηση #22 στις: 2008, Νοέμβριος 26, 19:52:09 μμ »
Δεν κατάλαβα Άγγελε γιατί φωνάζεις;

Πρώτα απ' όλα δεν είσαι αποκλεισμένος από την ψηφοφορία, ψηφίζεις κανονικά απ' ότι είδα μόλις τώρα.
Εκτός αυτού την γνώμη σου μπορείς να την πεις δεν στο απαγορεύει κανένας.
Η σκέψη να ψηφίζει αυτός που συμμετέχει την τελευταία τριετία στους αγώνες ήταν γιατί αυτόν ακριβώς ενδιαφέρει.
Κάποιος που δεν πηγαίνει στους αγώνες γιατί να ψηφίσει γι' αυτόν  που πηγαίνει, δεν είναι άδικο;
Δηλαδή και δεν πάει στους αγώνες και θέλει να ψηφίζει γι' αυτούς που πάνε.

Τα παραπάνω τα λέω σαν αιτιολογία της σκέψης του ποιος θα ψηφίσει
Παράθεση
Πιλότοι που δεν έχουν συχνή συμμετοχή αλλά που θα ήθελαν . έχουν δικαίωμα να πουν τη γνώμη τους γιατί για την ψηφοφορία δεν έχουν και ας το εκαναν για μενα μιλώ cuss cuss
Τώρα από αυτά που λες ειλικρινά δεν κατάλαβα τον θυμό σου,
γιατί έχεις δικαίωμα να πεις την γνώμη σου ενώ δεν μπορείς να ψηφίσεις;
και ποιο έκανες;
Με έχεις μπερδέψει.
SV1ATM....
Μια εβδομάδα πτήσεων σε αγώνες αξίζει το ίδιο με μήνες ελεύθερων πτήσεων, ως προς την εμπειρία.
Όροι χρήσης του φόρουμ..

Αποσυνδεδεμένος Μαραγκός Άγγελος

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 166
  • Κάρμα: +5/-0
    • Προφίλ
Απ: Σκέψεις, προτάσεις, κ.α.
« Απάντηση #23 στις: 2008, Νοέμβριος 26, 20:55:29 μμ »
Ενισταμαι Γιάννη γιατί κάποιος μπορεί να θέλει να έρθει στους αγώνες  αλλά να μην μπορεί να έρθει  και να συμμετέχει σε μια ψηφοφορία μπας και μπορέσει να έρθει , αν και έμενα προσωπικά  αυτό που με εμποδίζει είναι οι ημερομηνίες και όχι τόσο ο τόπος ακόμα και στο εξωτερικό να είναι δεν έχω πρόβλημα , πάντα εάν το ξέρω ένα τρίμηνο ποιο νωρίς και υπάρχει καλή παρέα . όσο γιαυτό που έκανα , είναι  ότι φαινομενικά δεν είχα δικαίωμα να ψηφήσω αλλά ψήφισα επειδή στην πραγματικότητα θέλω να συμμετάσχω στους αγώνες , αλλά οι ημερομηνίες με εγκλωβίζουν    

Υ.Γ φωνάζω γιατί ενώ το έχω αναφέρει πολλές φορές για τις ημερομηνίες σχεδόν κανείς  δεν λέει τίποτα λες και μόνο εγώ έχω πρόβλημα
.
« Τελευταία τροποποίηση: 2008, Νοέμβριος 26, 21:06:17 μμ από Μαραγκός Άγγελος »
«Το να νικάς τον εαυτό σου, απ’ όλες τις νίκες είναι πρώτη και καλύτερη.»
Πλάτων

 

Powered by EzPortal