Χρήστες σε σύνδεση

1 Επισκέπτης, 0 Χρήστες

Ψηφοφορία

Σε ποιά περίπτωση θα συμμετέχετε....

Σίγουρα με όποιον γίνει.
4 (36.4%)
Με ξένο πιλότο και κόστος μέχρι 300 €.
2 (18.2%)
Με ξένο πιλότο και κόστος μέχρι 500 €.
0 (0%)
Με Έλληνα πιλότο και κόστος μέχρι 70 €.
4 (36.4%)
Δεν με ενδιαφέρει.
1 (9.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 10

Η ψηφοφορία έληξε: 2009, Ιούλιος 31, 18:45:22 μμ

Αποστολέας Θέμα: Σεπτέμβριος09 - Cross-Country  (Αναγνώστηκε 10732 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Giannis Mitropoulos

  • Διαχειριστής
  • *****
  • Μηνύματα: 1.147
  • Κάρμα: +48/-1
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ 2017.
    • Προφίλ
    • Αιωροπτερισμός στην Ελλάδα
Σεπτέμβριος09 - Cross-Country
« στις: 2009, Μάιος 31, 15:12:22 μμ »
Γεια σας,
Υπάρχει η σκέψη τον Σεπτέμβριο ή στις αρχές Οκτωβρίου να οργανωθεί σεμινάριο cross-country με θεωρητικά και πρακτικά μαθήματα.
Το σεμινάριο μπορούν να το παρακολουθήσουν το πολύ μέχρι 12 πιλότοι και θα το κάνει:

  • ή πιλότος και ένας  βοηθός από το εξωτερικό με δύο Έλληνες πιλότους βοηθούς, με κόστος αμοιβή-μεταφορικά-διαμονή-διατροφή.
  • ή Έλληνας πιλότος με δύο πιλότους  βοηθούς, με κόστος μεταφορικά-διαμονή-διατροφή.

Το κόστος οργάνωσης θα καλυφθεί από τους συμμετέχοντες.
Θα παρακαλούσα πριν ψηφίσετε να το σκεφθείτε σοβαρά, γιατί από την ψήφο σας εξαρτάται αν και πως θα γίνει.
« Τελευταία τροποποίηση: 2009, Μάιος 31, 18:49:01 μμ από Γιάννης Μητρόπουλος »


SV1ATM....
Μια εβδομάδα πτήσεων σε αγώνες αξίζει το ίδιο με μήνες ελεύθερων πτήσεων, ως προς την εμπειρία.
Όροι χρήσης του φόρουμ..

Αποσυνδεδεμένος Giannis Mitropoulos

  • Διαχειριστής
  • *****
  • Μηνύματα: 1.147
  • Κάρμα: +48/-1
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ 2017.
    • Προφίλ
    • Αιωροπτερισμός στην Ελλάδα
Απ: Σεπτέμβριος09 - Cross-Country
« Απάντηση #1 στις: 2009, Μάιος 31, 19:05:11 μμ »
Αν υπάρχει κάποιος πιλότος που δεν μπορεί να ψηφίσει ας επικοινωνήσει μαζί μου με ΠΜ.
SV1ATM....
Μια εβδομάδα πτήσεων σε αγώνες αξίζει το ίδιο με μήνες ελεύθερων πτήσεων, ως προς την εμπειρία.
Όροι χρήσης του φόρουμ..

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ/bamb

  • Επισκέπτης
Απ: Σεπτέμβριος09 - Cross-Country
« Απάντηση #2 στις: 2009, Ιούνιος 01, 01:15:43 πμ »
Δηλαδή Γιάννη η ψήφος είναι δεσμευτική? ή σχεδόν δεσμευτική?
Είναι μία πρώτη σφυγμομέτρηση της πρωτοβουλίας, ή κάτι παραπάνω.
Εγώ προσωπικά με ενδιαφέρει αλλά θα ήθελα να μάθω περισσότερες λεπτομέρειες.
Π.χ. Ποιός θα είναι ο Έλληνας ή ξένος πιλότος?
Σε πιό μέρος συζητάμε να γίνει?
Για πόσες ημέρες?
Θα υπάρχει κάποιος να ψιλομεταφράζει για εμάς που δεν ξέρουμε καλά Αγγλικά?
Είναι  μετεωρολογικά καλή εποχή για να γίνει κάτι τέτοιο?Γιατί εγώ νομίζω ότι είναι καλά μέχρι κ Σεπτέμβριο κ να μην το διακινδυνεύσουμε Οκτώβριο.
Τέλος πάντων μπορώ να σε ρωτήσω πολλά ακόμα αλλά δεν θέλω να σε πρήζω, απλά μόλις βρεις χρόνο γράψε κάποιες λεπτομέρειες για το θέμα.

Υ.Γ. Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω κ κάτι ακόμα.
 Όλο αυτό το σεμινάριο και αυτού του είδους η προπόνηση για cross-country συζητιέται εδώ και μερικά χρόνια από τους παλιούς με ενδιαφέρον και απαίτηση των νέων, από κάποιο Έλληνα πιλότο.
 Έχει γίνει κάτι μέχρι στιγμής? Έχει προχωρήσει κάτι? Ενδιαφέροντε οι παλιοί να μεταλαμπαδεύσουν κάποιες από τις γνώσεις τους, στους νεότερους?
 Έχουμε ζητήσει κάποιες φορές στο Παννελήνιο στα Σέρβια να συνοδεύετε και κάποιο σεμινάριο, 2-3 απογεύματα. Έχει γίνει κάτι?
 Θα μας δείξει επιτέλους κάποιος, πως συσκευάζονται τα αλεξίπτωτα?
 Το θέμα Full βιτζί με δυνατό καιρό θα το ξεκαθαρίσουμε τελικά στο επόμενο takt?
 Θέλουμε τελικά να κάνουμε κάτι, πάνω στο θέμα towing γενικότερα? Ή στο θέμα towing στην εκπαίδευση?
 Θα γίνουν κάποτε σχολεία προπονητών, σε συνεργασία με την Γ.Γ.Αθλητισμού για να μπορούμε να εκπαιδεύουμε νόμιμα και χωρίς άχος?
 
 Δεν είμαι αρνητικός για το συγκεκριμένο, και θα ήθελα να γίνει.
 Εν κατακλείδι όμως:
 Μήπως φέτος στα Σέρβια, είναι μία καλή ευκαιρία για έναν εποικοδομιτικό διάλογο, σχετικά με τις προταιρεότητες του αθλήματος μας?
 Είναι καλό να γίνει αυτό, γιατί πραγματικά κάποιοι προχωρημένοι το έχουν ανάγκη να ξεκολήσουν από τα 80-100 χ.λ.μ. και να πάν στα 200-300 χ.λ.μ.
 Όμως, όταν η πλειοψηφία δεν μπορεί να πάει ούτε στα 80 χ.λ.μ. τότε πια είναι η προταιρεότητα?
 Σας κούρασα με τις ανυσιχίες μου αλλά θα ήθελα να πάμε κάποια στιγμή, σε έναν ωραίο διάλογο προταιρεοτήτων.

Υ.Γ.2 Από την δική μου εμπειρία στα συνδικαλιστικά, έχω να πώ ότι είναι εύκολο από όλους μας να κάνουμε εύκολη κριτική από απόσταση.
 Άλλα επειδή θέλω να κάνω και προτάσεις. Προτείνω:Να γίνει αυτός ο διάλογος και στη συνέχεια, κάποιοι που έχουν διάθεση να βοηθήσουν, να τους αναθέσετε κάποια κομμάτια δουλειάς, γιατί ένα είναι σίγουρο. Ότι περιμένοντας τα όλα από 2-3 ή 5 άτομα, κάποια στιγμή θα εξαντληθούν και πλέον δεν θα έχουν διάθεση για τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος Giannis Mitropoulos

  • Διαχειριστής
  • *****
  • Μηνύματα: 1.147
  • Κάρμα: +48/-1
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ 2017.
    • Προφίλ
    • Αιωροπτερισμός στην Ελλάδα
Απ: Σεπτέμβριος09 - Cross-Country
« Απάντηση #3 στις: 2009, Ιούνιος 01, 04:06:52 πμ »
Γιώργο η ψηφοφορία γίνεται για να δούμε αν υπάρχουν ενδιαφερόμενοι, πόσοι και πόσα μπορούν να διαθέσουν.
Από αυτό θα εξαρτηθεί αν θα γίνει και από ποιόν θα γίνει.
Η ψηφοφορία αν είδες θα διαρκέσει μέχρι τέλος Ιουλίου, ούτως ώστε να υπάρχει κατάλληλος χρόνος για να οργανωθεί κάτι σωστά μέχρι το Σεπτέμβριο.
Το κόστος για κάποιον ξένο πιλότο που κάνει αυτή την δουλειά είναι περίπου 5000€ έως 7000€, το τελικό ποσό και ο πιλότος θα ανακοινωθεί μετά το τέλος Ιουλίου.
Ενοείτε ότι θα το κάνει κάποιος που έχει αυτή την δυνατότητα και όχι κάποιος τυχαίος απλός για να γίνει.
Ο στόχος είναι να κερδίσουμε όλοι όσοι συμμετέχουμε, άλλοι για να ξεφύγουν από τα 100km, άλλοι από τα 50km, ή από τα 10 km δεν έχει σημασία.
Τα θεωρητικά μαθήματα θα γίνονται με όλους μαζί, αλλά τα πρακτικά θα είναι χωρισμένοι σε ομάδες των τριών ή το πολύ τεσσάρων ατόμων ανάλογα με το επίπεδο του καθενός.

Δεν μπορώ να σου πω περισσότερα γιατί το όλο εγχείρημα είναι ακόμη στην γένεσή του.
Τα υπόλοιπα που ρώτησες είναι εκτός θέματος του παρόντος τόπικ και καλό είναι να μην γεμίζουμε εδώ με άσχετες με το θέμα συζητήσεις. Μπορούμε να τα συζητήσουμε βέβαια όταν βρεθούμε στην Καστανιά.
Ενημερωτικά σου λέω ότι υπάρχει πάντως διάθεση τουλάχιστον από εμένα να γίνει κάποιο σεμινάριο στα Σέρβια.

Αυτά προς το παρών πάω για ύπνο γιατί δεν θα σηκώνομαι το πρωί...... :sm_bigeek:

ΥΣ: Η ψήφος δεν είναι δεσμευτική, πρέπει όμως να γίνει με κάποια υπευθυνότητα γιατί από αυτή θα εξαρτηθούν πολλά. Όταν προχωρήσει το θέμα φυσικά θα ζητηθεί δήλωση συμμετοχής.
« Τελευταία τροποποίηση: 2009, Ιούνιος 01, 04:11:50 πμ από Γιάννης Μητρόπουλος »
SV1ATM....
Μια εβδομάδα πτήσεων σε αγώνες αξίζει το ίδιο με μήνες ελεύθερων πτήσεων, ως προς την εμπειρία.
Όροι χρήσης του φόρουμ..

Αποσυνδεδεμένος Giorgos Kapsimalis

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 456
  • Κάρμα: +14/-1
  • Φύλο: Άντρας
  • Pilotino on Board
    • Προφίλ
Απ: Σεπτέμβριος09 - Cross-Country
« Απάντηση #4 στις: 2009, Ιούνιος 01, 19:49:54 μμ »
Υποστηρίζω θερμά αυτήν την προσπάθεια. Την υποστηρίζω είτε γίνει με Έλληνα πιλότο είτε με ξένο.

Βέβαια αν καταλήξει το κόστος στα 500 με ξένο πιλότο θα βγαίνει ακριβό.

Πιστεύω ότι πολλοί μπορούν να ωφεληθούν από ένα τέτοιο σεμινάριο. XC clinics γίνονται στο εξωτερικό με μεγάλη επιτυχία. Δείτε ενδεικτικά εδώ http://goflyxc.com/2009/cross_country_clinic για σεμινάριο που έγινε από 2 μέλη της εθνικής των Η.Π.Α.

Και επειδή είδα ότι ψήφισα 2ος θεωρώ ότι έχω εξασφαλίσει την συμμετοχή μου στο σεμινάριο  :sm_cool:
Όποιος έχει αντίρρηση μπορεί να με συναντήσει την αυγή και να...   :)::

Αποσυνδεδεμένος ΣΟΦΟΣ ΣΠΥΡΟΣ

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 7
  • Κάρμα: +1/-0
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Σεπτέμβριος09 - Cross-Country
« Απάντηση #5 στις: 2009, Ιούνιος 01, 21:32:32 μμ »
Ενα μεγαλο μπραβο για τον κυκλο σεμιναριων που εχουν ξεκινησει στην Αεραθλητική Λέσχη Αθηνών και Ολύμπου     :sm_smile:
Η ιδεα διοργανωσης σεμιναριου cross-country με θεωρητικά και πρακτικά μαθήματα με βρισκει θετικο ειτε γινει τελικα με Έλληνα πιλότο είτε με ξένο αλλα πιστευω οτι θα πρεπει να ξεκινησουμε με Ελληνα πιλοτο για αρχη και βλεπουμε


Αποσυνδεδεμένος Σταμάτης Παπαγεωργίου

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 543
  • Κάρμα: +4/-1
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • O Αιωροπτερισμός στη Θεσσαλονίκη.
Απ: Σεπτέμβριος09 - Cross-Country
« Απάντηση #6 στις: 2009, Ιούνιος 02, 17:05:15 μμ »
Με ενδιαφέρουν οι δραστηριότητες σας αλλά η συμμετοχή μου δυσκολεύεται από οικονομικής άποψης που ενισχύεται και από την απόσταση..
Πάντως επιβραβεύω κάθε είδους προσπάθειας σας και χαίρομαι ειλικρινά για αυτές. Θα προσπαθήσω όσο μπορώ να συμμετάσχω και εγώ.
Πέτα να σωθείς.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos Kapsimalis

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 456
  • Κάρμα: +14/-1
  • Φύλο: Άντρας
  • Pilotino on Board
    • Προφίλ
Απ: Σεπτέμβριος09 - Cross-Country
« Απάντηση #7 στις: 2009, Ιούνιος 03, 21:45:47 μμ »
Μέχρι τώρα 7 μόνο έχουν απαντήσει από τους οποίους ο ένας αρνητικά  :sm_sigh:

Πιστεύω ότι μπορεί να προκύψει κάτι καλό για όλους μας από μία τέτοια προσπάθεια.
Τελευταία φορά που είχε γίνει κάτι αντίστοιχο ήταν με τον Dennis  Pagen πριν από αρκετά χρόνια. Οι ποιο έμπειροι παρακαλώ να δώσουν λεπτομέρειες για εκείνη την προσπάθεια αν και από όσο θυμάμαι δεν πρέπει να είχε βοηθήσει πολύ ο καιρός.

Διαδώστε παρακαλώ το θέμα και σε άτομα που δεν παρακολουθούν συχνά τα θέματα του φόρουμ ώστε να δούμε πόσοι ενδιαφέρονται πραγματικά για ένα σχολείο cross country.Καλό είναι να  ξέρουμε έγκαιρα αν μπορεί να μαζέψει συμμετοχές και να πραγματοποιηθεί ή αν δεν μπορεί να πραγματοποιηθεί λόγω έλλειψης ενδιαφέροντος.

Δεν πρόκειται να κερδίσει χρήματα κανείς από αυτήν την προσπάθεια. Εκτός βέβαια από την περίπτωση που ο εισηγητής θα είναι κάποιος ξένος και φίρμα οπότε καλώς να τα πάρει για να πληρωθούν τα έξοδα.

@ Γιάννης : Την επιλογή "Δεν ενδιαφέρομαι" γιατί την χρειαζόμαστε? Αυτοί που δεν ενδιαφέρονται μπορούν απλά να μην ψηφίσουν.
@ Γιάννης2: Μπορούμε να γράψουμε θέματα που θα θέλαμε να συζητηθούν στο σεμινάριο πέρα από το πτητικό κομμάτι? Αν όχι σε αυτό το topic τότε που μπορούμε να κάνουμε μία πρώιμη συζήτηση για αυτά?

Ευχαριστώ

Γιώργος
« Τελευταία τροποποίηση: 2009, Ιούνιος 03, 21:55:50 μμ από Γιώργος Καψιμάλης »

Αποσυνδεδεμένος ΣΟΦΟΣ ΣΠΥΡΟΣ

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 7
  • Κάρμα: +1/-0
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Σεπτέμβριος09 - Cross-Country
« Απάντηση #8 στις: 2009, Ιούνιος 03, 22:30:15 μμ »
Ειναι κριμα να παει χαμενη μια τετοια προσπαθεια.     :sm_smile:
Ειναι η καλυτερη ιδεα και προταση των 10 τελευταιων χρονων και πιστευω οτι μπορουμε ολοι να βγουμε κερδισμενοι μεσα απο αυτο το εγχειρημα

Ας δωσουμε λιγο ενδιαφερον σε κατι που πραγματικα αξιζει και τα χρηματα μας και τον χρονο μας αλλά και τον χρόνο των ανθρώπων που ενδιαφέρονται για το άθλημά μας     
                                                                           

                                               

Αποσυνδεδεμένος Μαραγκός Άγγελος

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 166
  • Κάρμα: +5/-0
    • Προφίλ
Απ: Σεπτέμβριος09 - Cross-Country
« Απάντηση #9 στις: 2009, Ιούνιος 03, 22:52:20 μμ »
Ένα  Μπράβο   στον Κύριο Μητρόπουλο και για τα σεμινάρια  αλλά και για την ιδέα του αυτή . Στον Γιωργάκη  (σαν μικρότερο για τις επισημάνσεις του ) και στην Λιλή για το τρέξιμο της διοργάνωσης των σεμιναρίων.  Όσο αφορά τώρα για το  πρακτικό σεμινάριο είμαι με τα χίλια σύμφωνος  αλλά πιστεύω ότι στο επίπεδο που βρίσκομαι θα βοηθούσε καλύτερα με κάποιον  Έλληνα  η  έλληνες  δεινόσαυρους  και αργότερα κάποιον από το εξωτερικό που να αξίζει φυσικά (μην μας πιάσει και ξενομανία να πάρουμε όποιον να είναι αρκεί να είναι ξένος )
«Το να νικάς τον εαυτό σου, απ’ όλες τις νίκες είναι πρώτη και καλύτερη.»
Πλάτων

Αποσυνδεδεμένος Giorgos Kapsimalis

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 456
  • Κάρμα: +14/-1
  • Φύλο: Άντρας
  • Pilotino on Board
    • Προφίλ
Απ: Σεπτέμβριος09 - Cross-Country
« Απάντηση #10 στις: 2009, Ιούνιος 03, 23:09:51 μμ »
Στον Γιωργάκη  (σαν μικρότερο για τις επισημάνσεις του )

Δεν έχω κάνει τίποτα Άγγελε. Σε αυτούς που "τρέχουν" τα πράγματα αξίζει μπράβο

Ειναι η καλυτερη ιδεα και προταση των 10 τελευταιων χρονων                                                                      
                                             

Για αυτό που είπες πάρε +1 κάρμα  :sm_wink:

Αποσυνδεδεμένος Ευθυμιάδης Παναγιώτης

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 27
  • Κάρμα: +1/-0
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Σεπτέμβριος09 - Cross-Country
« Απάντηση #11 στις: 2009, Ιούνιος 04, 09:32:45 πμ »
 (:1ΕΥΓΕ Γιαννη,
δεν ειναι δυνατον να απουσιασω απο μια τετοια προσπαθεια δεινοσαυρων (εστω κ με την παρουσια μου) ,
εξαλου ΘΕΟΣ πιλοτος δεν ειμαι αρα μπορει να ..........βελτιωθω ακομα !!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Giannis Mitropoulos

  • Διαχειριστής
  • *****
  • Μηνύματα: 1.147
  • Κάρμα: +48/-1
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ 2017.
    • Προφίλ
    • Αιωροπτερισμός στην Ελλάδα
Απ: Σεπτέμβριος09 - Cross-Country
« Απάντηση #12 στις: 2009, Ιούνιος 04, 11:18:23 πμ »
@ Γιάννης : Την επιλογή "Δεν ενδιαφέρομαι" γιατί την χρειαζόμαστε? Αυτοί που δεν ενδιαφέρονται μπορούν απλά να μην ψηφίσουν.
Αυτό σε πείραξε, για να δούμε πόσοι είναι οι αρνητικοί ή οι πιλοταράδες που δεν έχουν ανάγκη από κάτι τέτοιο.

@ Γιάννης2: Μπορούμε να γράψουμε θέματα που θα θέλαμε να συζητηθούν στο σεμινάριο πέρα από το πτητικό κομμάτι? Αν όχι σε αυτό το topic τότε που μπορούμε να κάνουμε μία πρώιμη συζήτηση για αυτά?
Τα θέματα του σεμιναρίου θα τα ορίσει αυτός που θα το κάνει.
Μπορούμε όμως να ανοίξουμε ένα άλλο τόπικ με θέματα που θέλουμε να συζητηθούν σε σεμινάρια, να τα οργανώσουμε σε ομάδες και να συμπεριληφθούν σε επόμενα σεμινάρια. Θα το κάνω το Σ/Κ

@ Γιώργος : Δεν είναι ανάγκη να ανακοινώνεις τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας, αυτά τα βλέπουν μόνο αυτοί που έχουν ψηφίσει.
« Τελευταία τροποποίηση: 2009, Ιούνιος 04, 11:25:26 πμ από Γιάννης Μητρόπουλος »
SV1ATM....
Μια εβδομάδα πτήσεων σε αγώνες αξίζει το ίδιο με μήνες ελεύθερων πτήσεων, ως προς την εμπειρία.
Όροι χρήσης του φόρουμ..

Αποσυνδεδεμένος vagelis

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 165
  • Κάρμα: +3/-0
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ 2017.
    • Προφίλ
Απ: Σεπτέμβριος09 - Cross-Country
« Απάντηση #13 στις: 2009, Ιούνιος 04, 16:18:56 μμ »
Αυτό έλειπε να είμασταν και αρνητικοί σε κάτι τέτοιο. Προσωπικά το περίμενα πώς και πώς! Αμήν και πότε, να μην μείνει στα λόγια μόνο!!!!

Αποσυνδεδεμένος Μαραγκός Άγγελος

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 166
  • Κάρμα: +5/-0
    • Προφίλ
Απ: Σεπτέμβριος09 - Cross-Country
« Απάντηση #14 στις: 2009, Ιούνιος 04, 20:30:49 μμ »
χμ πως να το πω τωρα ΚΑΨ δεν ενοουσα εσενα οταν ελεγα Γιωργακη . Παντος ευχαριστω για το καρμα  :sm_upset:
«Το να νικάς τον εαυτό σου, απ’ όλες τις νίκες είναι πρώτη και καλύτερη.»
Πλάτων

Αποσυνδεδεμένος Giorgos Kapsimalis

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 456
  • Κάρμα: +14/-1
  • Φύλο: Άντρας
  • Pilotino on Board
    • Προφίλ
Απ: Σεπτέμβριος09 - Cross-Country
« Απάντηση #15 στις: 2009, Ιούνιος 05, 00:06:15 πμ »
χμ πως να το πω τωρα ΚΑΨ δεν ενοουσα εσενα οταν ελεγα Γιωργακη . Παντος ευχαριστω για το καρμα  :sm_upset:

Είπες "μικρότερο" και με μπέρδεψες  :sm_biggrin:

@ Γιώργος : Δεν είναι ανάγκη να ανακοινώνεις τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας, αυτά τα βλέπουν μόνο αυτοί που έχουν ψηφίσει.

Sorry δεν είδα την ρύθμιση

Στο Θέμα μας πάλι τώρα

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ/bamb

  • Επισκέπτης
Απ: Σεπτέμβριος09 - Cross-Country
« Απάντηση #16 στις: 2009, Ιούνιος 05, 20:36:00 μμ »
Τον μικρότερο είπε ρε ΚΑΨ.
Εγώ ξέρεις ότι είμαι 23.
Άρα το γνωρίζει ο άνθρωπος ότι είμαι ο μικρότερος.

Υ.Γ. Άγγελε 5 μπύρες κερασμένες από μένα. :mosh:

Αποσυνδεδεμένος Σταμάτης Παπαγεωργίου

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 543
  • Κάρμα: +4/-1
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • O Αιωροπτερισμός στη Θεσσαλονίκη.
Απ: Σεπτέμβριος09 - Cross-Country
« Απάντηση #17 στις: 2009, Ιούνιος 06, 21:30:29 μμ »
Πάντως και σχετικά με τις μπύρες αλλά περισσότερο για το σχόλιο του Παναγιώτη, έχω να πω ότι κι ο Θεός είναι μάλλον αμετανόητος Αετατζής.
Και την 7η μέρα είπεν ο Θεός:
"Πάμε για πτήση; Έχει και γαμώ τους καιρούς."
Και εγένετω ούτως. Και είδεν ο Θεός ότι καλόν εστί. Και είπεν ο Θεός
"Ποιήσωμεν άνθρωπον κατ΄εικόναν και καθ΄ομοίωσιν", και δέδωκας αυτώ πτέρυγας ινα πετασθήσεται  είδεν ότι καλόν εστί.
Και είπεν ο Θεός:
"Ποιήσωμεν σεμινάρια XC εν Ελληνική Αεραθλητική Ομοσπονδία."
Και εγένετω ούτως.
Και είδον άπαντες ότι καλόν εστι.
Και ανεφώνησαν άπαντες.
Ζη Κύριος ο αληθινός Θεός και Ζήτω τα σεμινάρια της Ελληνική Αεραθλητική Ομοσπονδία.
Αμήν.
Πέτα να σωθείς.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos Kapsimalis

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 456
  • Κάρμα: +14/-1
  • Φύλο: Άντρας
  • Pilotino on Board
    • Προφίλ
Απ: Σεπτέμβριος09 - Cross-Country
« Απάντηση #18 στις: 2009, Ιούνιος 08, 23:36:17 μμ »
Μακάριοι οι θερμικά βρίσκοντες διότι ούτοι  θα ανέλθουν ως την βάση των νεφών.

Μακάριοι οι πρώτοι που θα κατευθύνουν στην πηγή των θερμικών διότι αυτοί θα οδηγήσουν και τους λοιπούς

Μακάριοι οι χρήστες της κατάλληλης ταχύτητας πτήσεως διότι αυτοί θα κατολισθαίνουν βέλτιστα στον ορισθέντα προορισμό.

Μακάριοι οι ορθάν σκεπτόμενοι ούτοι που εγκαταλείπουν το θερμικό στον ορθόν χρόνο διότι θα ποιήσουν ορθά.

Μακάριοι  αυτοί που θα συνεργασθούν ώστε να εντοπίσουν το θερμικό διότι θα ανέλθουν άπαντες ως την βάση των νεφών.

Μακάριοι οι ολοκληρώσαντες το task διότι ούτοι βαθμολογηθήσαντες επαρκώς.

Μακάριος αυτός που θα ολοκληρώσει το task στον ελάχιστο χρόνο διότι αυτός θα οδηγήσει την βαθμολογία της ημέρας

Έχω και άλλα όμως σκότωσα ήδη τα ελληνικά και λέω να μην συνεχίσω  :^:

Αποσυνδεδεμένος Σταμάτης Παπαγεωργίου

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 543
  • Κάρμα: +4/-1
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • O Αιωροπτερισμός στη Θεσσαλονίκη.
Απ: Σεπτέμβριος09 - Cross-Country
« Απάντηση #19 στις: 2009, Ιούνιος 09, 10:48:04 πμ »
Εύγε Γεώργιε! Εξαιρετικοί οι μακαρισμοί σου.
Είθε ο Κύριος να σου αποκαλύψει τη θέση των θερμικών όπως αποκαλύπτει στα μεταναστευτικά του πλάσματα τη ακριβή γνώση των μεταναστευτικών τους προσδιορισμών.
Και επειδή συν Αθηνά και χείρα κείνει, όλοι ανεξαιρέτως βουτιά στην πιατέλα με τα Σεμινάρια της Ελληνική Αεραθλητική Ομοσπονδία.
Όποιος δεν πάει θα το πω στον oozz να σχολιάζει τις αναρτήσεις σας.
Πέτα να σωθείς.

 

Powered by EzPortal