Χρήστες σε σύνδεση

5 Επισκέπτες, 0 Χρήστες

Αποστολέας Θέμα: Συμπεριφορά Πιλότου  (Αναγνώστηκε 3366 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Γιώργος Καραχάλιος

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 251
  • Κάρμα: +3/-0
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Συμπεριφορά Πιλότου
« στις: 2010, Απρίλιος 12, 21:44:59 μμ »
Συμπεριφορά πιλότου στην Απογείωση
Περιγραφή:
Την Κυριακή 11-04-10 ο κ Μπίλλης  Γεώργιος  [ΕΝ.ΑΡ.Α] θεώρησε σωστό να μεταφέρει τον αετό του και να τον παρκάρει στο δρόμο, στη μέση της απογείωσης. Εγώ  πήγαινα  έναν  νέο πιλότο για απογείωση, όταν είδα ότι άφησε  τον αετό του και  έφευγε.
Τότε  του είπα : -Φιλαράκι  ο  αετός σου εμποδίζει !
Απάντηση: -Να περάσετε από κάτω αν δεν μπορείτε να περιμένετε.[εννοούσε την απογείωση]
Υπόψη : Ένταση Ανέμου 22 έως 30χιλ ΒΑ
Όλοι πρέπει να αναλάβουμε τις ευθύνες μας, αν με τις πράξεις  μας βοηθούμε την  ανάπτυξη  του αθλήματος και ακλουθώντας τους κανονισμούς εξαλείφουμε τα ατυχήματα   και ενισχύουμε την ασφάλεια καθώς  και το αίσθημα της   ασφάλειας στους νέους πιλότους



Αποσυνδεδεμένος kotzilelos

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 344
  • Κάρμα: +2/-0
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ 2017.
    • Προφίλ
Απ: Συμπεριφορά Πιλότου
« Απάντηση #1 στις: 2010, Απρίλιος 13, 13:42:54 μμ »
Με την ευκαιρία θα ήθελα να αναφερθώ στους πιλότους παραπέντε που όχι μόνο μας εμποδίζουν στην απογείωση απλώνοντας το παραπέντε μπροστά μας αλλά και φτιάχνοντας διπλοσειρές  με τα αυτοκίνητα τους στον χώρο που εμείς στήνουμε και αρνούμενοι να τα μετακινήσουν όταν τους ζητηθεί.
Είναι κάτι που κάθε χρόνο το σχολιάζουμε αρνητικά αλλά  τίποτα δεν κάνουμε για αυτό.
Μήπως φέτος θα έπρεπε να το δούμε πιο προσεκτικά ώστε να προλάβουμε έναν πιθανό καυγά μεταξύ των πιλότων ?
Υπόψη ότι το Σάββατο που πήγα Πλαταιές δεν υπήρχε μέρος να στήσω τον αετό μου από τα πολλά αυτοκίνητα των παραπεντάδων που τα έβαζαν όπου ήθελαν.
Αναγκάστηκα και έστησα τον αετό μου στον χωματόδρομο.
Κάπου εδώ νομίζω θα πρέπει να επέμβει η επιτροπή.
Νισάφι πιά.

Αποσυνδεδεμένος k1kostas

  • Ανώτατο μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 606
  • Κάρμα: +2/-6
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συμπεριφορά Πιλότου
« Απάντηση #2 στις: 2010, Απρίλιος 13, 15:46:00 μμ »
   ΕΙΚΟΝΑ

αυτος :police: να κουνάει το δείκτη του

:sm_sigh: δε ξερω-δε ξερω,
     :sm_confused: η μάλλον ΞΕΡΩ . . . .


:sm_wink: :ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ειναι ΠΑΝΤΑ ΕΝΑ ΜΑ ΟΙ ΛΥΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΟΛΛΕΣ
  PEACE  :cumulus: BRO  
« Τελευταία τροποποίηση: 2010, Απρίλιος 15, 09:19:26 πμ από Giannis Mitropoulos »
ΕΙς Υγειαν

Αποσυνδεδεμένος Μαραγκός Άγγελος

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 166
  • Κάρμα: +5/-0
    • Προφίλ
Απ: Συμπεριφορά Πιλότου
« Απάντηση #3 στις: 2010, Απρίλιος 14, 22:46:01 μμ »
όχι φίλε δεν είναι μόνο peace η λύση αλλά και να τηρούμαι τους κανόνες πτήσεις αλλά και ευγένειας με θρησκευτική ευλάβεια . δυστυχώς καλά τα λέει ο Γιώργος για τον Μπιλη αν και δεν νομίζω να το έκανε θελημένα για δημιουργήσει πρόβλημα  απλά είχε  καιρό να πετάξει από βουνό και καμία φορά μπορεί να ξεχαστείς . οκ πάντως δεν νομίζω ότι είναι κακό να τα λέμε για να γινόμαστε καλύτεροι !!!!
«Το να νικάς τον εαυτό σου, απ’ όλες τις νίκες είναι πρώτη και καλύτερη.»
Πλάτων

Αποσυνδεδεμένος Γιώργος Μπίλλης

  • Πιλότος Β' Κατ.
  • ***
  • Μηνύματα: 592
  • Κάρμα: +2/-0
  • Φύλο: Άντρας
  • πεταει πεταει
    • Προφίλ
    • MAKE ME FLY
Απ: Συμπεριφορά Πιλότου
« Απάντηση #4 στις: 2010, Απρίλιος 15, 01:32:08 πμ »
Καλα τα λεει για τον Μπιλη*, δεν εινα κακο να τα λεμε για να γινομαστε καλυτεροι.
Δηλαδη εισαι υπερ του να χρησιμοποιηται το φορουμ για προσωπικη επιθεση, επιθεση κατά λεσχης αιωροπτεριστων καθως και παραθεση διαλογου αψιμαχιας (σε παραποιημενη δυστυχως εκδοση).
Πολύ αμφιβαλω ότι οι υπολοιποι χρηστες εχουν ορεξη να βλεπουν τετοιου ειδους δημοσιευσεις να κανουν την εμφανιση τους στο δημοσιο βημα. Δεν νομιζω ότι η συγκεκριμενη μας κανει καλυτερους κατά οποιονδηποτε τροπο - ουτε σε θεματα συμπεριφορας ουτε σε θεματα ασφαλειας ουτε σε θεματα χρησης του φορουμ.


*Το επιθετο μου είναι Μπιλλης με διπλο λ, για σωστη ορθογραφια κοιτα στο δεξιο μερος της οθονης.

Αποσυνδεδεμένος k1kostas

  • Ανώτατο μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 606
  • Κάρμα: +2/-6
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συμπεριφορά Πιλότου
« Απάντηση #5 στις: 2010, Απρίλιος 15, 07:35:40 πμ »
   ΕΙΚΟΝΑ

αυτος :police: να κουνάει το δείκτη του

:sm_sigh: δε ξερω-δε ξερω,
     :sm_confused: η μάλλον ΞΕΡΩ . . . .


:sm_wink: :ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ειναι ΠΑΝΤΑ ΕΝΑ ΜΑ ΟΙ ΛΥΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΟΛΛΕΣ
  PEACE  :cumulus: BRO  



Γιαννη (μητροπουλε)σε ενοχλουν τα χρωματιστες γραμματοσειρες  σε ενοχλουν και τα κεντραρισμενα κειμενα;

« Τελευταία τροποποίηση: Χθες στις 01:47:46 από Giannis Mitropoulos »
« Τελευταία τροποποίηση: 2010, Απρίλιος 15, 07:41:24 πμ από k1kostas »
ΕΙς Υγειαν

Αποσυνδεδεμένος Μαραγκός Άγγελος

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 166
  • Κάρμα: +5/-0
    • Προφίλ
Απ: Συμπεριφορά Πιλότου
« Απάντηση #6 στις: 2010, Απρίλιος 15, 08:22:24 πμ »
Λυπάμαι για το λάθος στο όνομα σου και ζητώ συγνώμη . όχι δεν είμαι υπέρ στο να χρησιμοποιείτε το φόρουμ για προσωπικές επιθέσεις αλλά είμαι υπέρ του να χρησιμοποιείτε για αναφορές λαθών που τυχών γίνονται και μπορούν να βλάψουν κάποιον πιλότο . όσο για την παραποιημένη έκδοση εγώ αναφέρομαι μόνο στο γεγονός του συμβάντος που ήταν όντως πολύ χτυπητό και όχι στα λόγια που μπορεί να ειπώθηκαν . και όλα αυτά τα λέω ΦΙΛΙΚΑ και χωρίς ίχνος κριτικής . υ.γ σε παρακαλώ μόνο μην παίρνεις δημοσιογραφικά κάποιες σειρές που έγραψα και τις ενώνεις γιατί παραποιούνται εντελώς  και χάνουν και την έννοια τους
Καλα τα λεει για τον Μπιλη*, δεν εινα κακο να τα λεμε για να γινομαστε καλυτεροι.
Δηλαδη εισαι υπερ του να χρησιμοποιηται το φορουμ για προσωπικη επιθεση, επιθεση κατά λεσχης αιωροπτεριστων καθως και παραθεση διαλογου αψιμαχιας (σε παραποιημενη δυστυχως εκδοση).
Πολύ αμφιβαλω ότι οι υπολοιποι χρηστες εχουν ορεξη να βλεπουν τετοιου ειδους δημοσιευσεις να κανουν την εμφανιση τους στο δημοσιο βημα. Δεν νομιζω ότι η συγκεκριμενη μας κανει καλυτερους κατά οποιονδηποτε τροπο - ουτε σε θεματα συμπεριφορας ουτε σε θεματα ασφαλειας ουτε σε θεματα χρησης του φορουμ.


*Το επιθετο μου είναι Μπιλλης με διπλο λ, για σωστη ορθογραφια κοιτα στο δεξιο μερος της οθονης.

«Το να νικάς τον εαυτό σου, απ’ όλες τις νίκες είναι πρώτη και καλύτερη.»
Πλάτων

Αποσυνδεδεμένος Giannis Mitropoulos

  • Διαχειριστής
  • *****
  • Μηνύματα: 1.147
  • Κάρμα: +48/-1
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ 2017.
    • Προφίλ
    • Αιωροπτερισμός στην Ελλάδα
Απ: Συμπεριφορά Πιλότου
« Απάντηση #7 στις: 2010, Απρίλιος 15, 09:21:49 πμ »
Γιαννη (μητροπουλε)σε ενοχλουν τα χρωματιστες γραμματοσειρες  σε ενοχλουν και τα κεντραρισμενα κειμενα;

Οχι έγεινε από λάθος..
Στο διόρθωσα.
SV1ATM....
Μια εβδομάδα πτήσεων σε αγώνες αξίζει το ίδιο με μήνες ελεύθερων πτήσεων, ως προς την εμπειρία.
Όροι χρήσης του φόρουμ..

Αποσυνδεδεμένος kotzilelos

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 344
  • Κάρμα: +2/-0
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ 2017.
    • Προφίλ
Απ: Συμπεριφορά Πιλότου
« Απάντηση #8 στις: 2012, Φεβρουάριος 10, 11:33:54 πμ »
ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟΝ ΔΕΚΑΤΟ ΚΑΝΟΝΑ !!!



 

Powered by EzPortal