Χρήστες σε σύνδεση

2 Επισκέπτες, 0 Χρήστες

Αποστολέας Θέμα: Πτήση στις πλαταιές το σάββατο 23/10/2010  (Αναγνώστηκε 2080 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Maroufidis_Costas

  • Πιλότος Β' Κατ.
  • ***
  • Μηνύματα: 205
  • Κάρμα: +0/-0
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Πτήση στις πλαταιές το σάββατο 23/10/2010
« στις: 2010, Οκτώβριος 24, 18:49:06 μμ »
Να επισημάνω ότι στην προσγείωση δεν έλαβα υπόψιν την άπνοια ( ο αετός ήθελε πολύ δυνατό φλερ) αλλά έλαβα υπόψιν τον ήδη εξαρθρωμένο μια φορά ώμο μου γιαυτό και η βουτιά μέσα στο τρίγωνο. οταν τον είχα βγάλει τα είχα μαζέψει τα χέρια μου οπότε το έκοψα σαν τεχνική στις στούκες! ωστόσο σαν πτήση την απολαύσαμε.
πιστεύω ότι λόγω του μοσκίτο τα χρονικά περιθώρια που έπρεπε να κάνεις φλερ και δυνατό μάλιστα, ήταν πολύ περιορισμένα. ο τσουρινάκης έκανε παρόμοια προσγείωση με την δική μου και ο κοτζιλέλος με το πολύ καλό φλερ έσπασε και τα δύο πόδια του μοσκίτο.



Αποσυνδεδεμένος Γιάννης Βασάκης

  • Πιλότος Β' Κατ.
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Κάρμα: +4/-0
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πτήση στις πλαταιές το σάββατο 23/10/2010
« Απάντηση #1 στις: 2010, Οκτώβριος 24, 20:13:11 μμ »
ωραιο βιντεο Κωστα.

εκανα την εξης παρατηρηση κοιτωντας την ωρα που περασες πανω απο την απογειωση..
ανοικτοι αετοι.. οκτω.!! αντε να ηταν αλλοι δυο τρεις που δεν ειχαν ανοιξει..
αυτο σημαινει αν σκεφτεις οτι εκει ηταν το φορτηγακι του γιωργου και του θωμα,οτι αυτοι οι αετοι ηρθαν με ...
περιπου πεντε η εξι αυτοκινητα..
συνολο αυτοκινητων που μετρησα... 65 !!εξηντα πεντε..
εμενα μου φαινεται τρομακτικο η ειναι ??? :mosh:

Αποσυνδεδεμένος Maroufidis_Costas

  • Πιλότος Β' Κατ.
  • ***
  • Μηνύματα: 205
  • Κάρμα: +0/-0
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πτήση στις πλαταιές το σάββατο 23/10/2010
« Απάντηση #2 στις: 2010, Οκτώβριος 24, 21:39:44 μμ »

δυστυχως επεσαν εξω οι προβλεψεις στον καιρο. εμεις στην διαδρομη για εκει πεσαμε και σε ψιχαλες. δεν πιστευα οτι θα καταφερναμε να πεταξουμε. το μοσκιτο σου λυνει τα χερια ή μαλλον τα φτερα σε πολλες περιπτωσεις..

Αποσυνδεδεμένος Γιώργος Μπίλλης

  • Πιλότος Β' Κατ.
  • ***
  • Μηνύματα: 592
  • Κάρμα: +2/-0
  • Φύλο: Άντρας
  • πεταει πεταει
    • Προφίλ
    • MAKE ME FLY
Απ: Πτήση στις πλαταιές το σάββατο 23/10/2010
« Απάντηση #3 στις: 2010, Οκτώβριος 25, 11:47:12 πμ »
Ενω ειχαν τρελλαθει τα γκομενακια με το βιντεο, μολις ειδαν την προσγειωση σου ξενερωσαν και σηκωθηκαν και ηρθαν σε μενα κτλ κτλ......

Αποσυνδεδεμένος k1kostas

  • Ανώτατο μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 606
  • Κάρμα: +2/-6
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πτήση στις πλαταιές το σάββατο 23/10/2010
« Απάντηση #4 στις: 2010, Οκτώβριος 25, 14:32:16 μμ »
                                          μαλλον θα το ριξω στον αερομοντελισμο  :sm_smile:

ΕΙς Υγειαν

Αποσυνδεδεμένος kotzilelos

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 344
  • Κάρμα: +2/-0
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ 2017.
    • Προφίλ
Απ: Πτήση στις πλαταιές το σάββατο 23/10/2010
« Απάντηση #5 στις: 2010, Οκτώβριος 31, 09:05:51 πμ »
Να επισημάνω ότι στην προσγείωση δεν έλαβα υπόψιν την άπνοια ( ο αετός ήθελε πολύ δυνατό φλερ) αλλά έλαβα υπόψιν τον ήδη εξαρθρωμένο μια φορά ώμο μου γιαυτό και η βουτιά μέσα στο τρίγωνο. οταν τον είχα βγάλει τα είχα μαζέψει τα χέρια μου οπότε το έκοψα σαν τεχνική στις στούκες! ωστόσο σαν πτήση την απολαύσαμε.
πιστεύω ότι λόγω του μοσκίτο τα χρονικά περιθώρια που έπρεπε να κάνεις φλερ και δυνατό μάλιστα, ήταν πολύ περιορισμένα. ο τσουρινάκης έκανε παρόμοια προσγείωση με την δική μου και ο κοτζιλέλος με το πολύ καλό φλερ έσπασε και τα δύο πόδια του μοσκίτο.


Το φλέρ το έχω και σε βιντεάκι.
Δυστυχώς η κάμερα είχε φύγει απο την θέση της σε όλη την πτήση και δέν μπόρεσε να καταγράψει τίποτα .


 

Powered by EzPortal