Χρήστες σε σύνδεση

3 Επισκέπτες, 0 Χρήστες

Αποστολέας Θέμα: Ρεπορτάζ Alpha για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Αιωροπτερισμού 2010 στα Σέρβια  (Αναγνώστηκε 3377 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Christos_Kanatas

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 195
  • Κάρμα: +0/-0
  • Φύλο: Άντρας
  • Αφήστε τις δικαιολογίες και ελάτε στο βουνό!
    • Προφίλ


Τόσο καιρό στο άθλημα αποφάσισα να κάνω αισθητή την παρουσία μου κι εδώ στο site. Δυστυχώς οι πιο πολλοί από μας βρίσκονται πιο πολύ στο site παρά στο βουνό ή στους αγώνες. Το ρεπορτάζ είναι από τους αγώνες του καλοκαιριού, δεν ξέρω αν το έχει ξαναβάλει κανείς, υποθέτω πως όχι, το βρήκα (ας είναι καλά οι άκρες μου στον Alpha) και ιδού. έχει βέβαια κάτι σφαλματάκια, πχ. τον Μητρόπουλο τον έκαναν Πετρόπουλο, αλλά το πιο φοβερό: 3.500 euro για 5 μαθήματα η εκπαίδευση; Και μετά σου λέει οικονομική κρίση, σπορ για ματσωμένους ο αιωροπτερισμός! Α ρε δάσκαλε, δεν το κάνω public το βιντεάκι γιατί δεν πρόκειται να ξανασταυρώσεις μαθητή! Όσο για τους μοσκιτάδες που πειράζουν και τον δάσκαλο, έχω το εξής μήνυμα: παρατήστε το "δεκανίκι" και τις πεδιάδες κι ελάτε στο βουνό για καμιά αληθινή πτήση (από τη ζήλια μου τα λέω που δεν έχω μοσκίτο, το εννοώ όμως κιόλας, χαχα!)



Αποσυνδεδεμένος Γιαννης Καλογεροπουλος

  • Πιλότος Β' Κατ.
  • ***
  • Μηνύματα: 323
  • Κάρμα: +3/-0
  • Πετάτε γιατί χανόμαστε
    • Προφίλ
συμφωνω με την αληθεια του προλαλησαντα...διοτι φιλοι..
ΠΕΤΑΤΕ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ :greensmiles:

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης Βασάκης

  • Πιλότος Β' Κατ.
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Κάρμα: +4/-0
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
φιλε Χρηστο, εισαι νεος ακομα και εχεις περισευμα ενεργειας και πολυ καλα κανεις που διοχετευεις
αυτην την ενεργεια στην αγαπη σου για την πτηση.
η αληθεια ειναι οτι θα θελαμε ολοι να ειμαστε ετσι..
ομως παντα μα παντα , υπαρχουν διαφορες περιοδοι στην ζωη σου.ποτε ετσι και ποτε αλλοιως.
το μονο σιγουρο ειναι πως ασχετως παρουσιων στο βουνο ολοι οσοι εχουμε γνωρισει την πτηση
ειναι πλεον αναποσπαστο κομματι της ζωης μας..παντα θα ξαναγυρναμε στο βουνο, η στις πεδιαδες
γιατι και η μηχανοκινητη πτηση ειναι,η  θα την σκεφτομαστε καθημερινα..
γιαυτο απολαυσε οσο μπορεις τις πτησεις σου τωρα που μπορεις..
οσο για τους ...αραια και που ,θα κανουμε οτι μπορουμε να αυξησουμε τις παρουσιες μας..
προσωπικα εγω παντως ψηφιζω και μηχανοκινητο εδω που τα λεμε λογω ..καποιων ευκολιων που προσφερουν.
αλλα βαλτε ροδες ρε παιδια !! που να τρεχεις τωρα με το μοτερ στην πλατη... :sm_biggrin:

Αποσυνδεδεμένος Giorgos Kapsimalis

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 456
  • Κάρμα: +14/-1
  • Φύλο: Άντρας
  • Pilotino on Board
    • Προφίλ
To βιντεο το ειχα δει όταν το μετεδωσαν στις ειδησεις και μου ειχαν πεσει τα λεφτα με το ποσο που ανεφεραν.

Θα προτιμουσα να μην ήμουν στο σπιτάκι μου και να βλέπω ειδήσεις αλλά να είμαι στα Σέρβια εκείνη την ημέρα.

Αποσυνδεδεμένος ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 16
  • Κάρμα: +1/-0
  • ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ 2017.
    • Προφίλ
Πολλή καλό το video Χρήστο να σε καλά που το ανέβασες και το βρήκες προπάντων. Καλές πτήσεις. Δημήτρης.

Αποσυνδεδεμένος Christos_Kanatas

  • Πιλότος Α' Κατ.
  • *****
  • Μηνύματα: 195
  • Κάρμα: +0/-0
  • Φύλο: Άντρας
  • Αφήστε τις δικαιολογίες και ελάτε στο βουνό!
    • Προφίλ
Δημήτρη σ' ευχαριστώ, καλές πτήσεις σου εύχομαι κι εγώ με τη σειρά μου όπως και σε όλους μας (είδες όλο εμάς της Β' τραβήξανε στον αέρα!). Επειδή, όπως λέει και ο Γιώργος ο Καραχάλιος, οι αιωροπτεριστές είμαστε είδος υπό εξαφάνιση και εάν δεν υπήρχε κι ο ίδιος στον ρόλο του εκπαιδευτή ο αιωροπτερισμός θα είχε πλήρη υπογεννητικότητα (τουλάχιστον στην Αθήνα), έχω να πω στον φίλο Γιάννη ότι καλό θα ήταν όσοι πετάμε να έχουμε πιο έντονη παρουσία στο βουνό. Καταλαβαίνω τις δυσκολίες κι ο ίδιος έχω πολλές: δουλειά (οκ δεν είναι η πιο δύσκολη, εκπαιδευτικός είμαι), πατέρας 2 παιδιών κλπ. Νέος μακάρι να ήμουν - δεν είμαι, 42 είμαι (στην ηλικία του δασκάλου, 2 χρόνια μεγαλύτερος μόνο!!!) αλλά κ στο άθλημα όπως ήδη είπα δεν είμαι κ τόσο νέος, πετάω κιόλας 4 χρόνια. Βέβαια θα μου πεις με τα κριτήρια των παλιών είμαι τζόβενο ακόμα! Όπως κ να 'χει, όσο πιο συχνά μπορώ κ συνήθως κυνηγώντας τις καλές μέρες, πάω στο βουνό με μια συχνότητα μια με δυο φορές κάθε 15 μέρες. Ξέρω λοιπόν τι γίνεται στο βουνό (αναφέρομαι στην Αθήνα) γιατί είμαι εκεί και γι' αυτό μιλάω όπως μιλάω. Και αυτό που καλύτερα ξέρω είναι ότι αυτό που αγαπάς δεν πρέπει ποτέ να το παρατάς...

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης Βασάκης

  • Πιλότος Β' Κατ.
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Κάρμα: +4/-0
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Συμφωνω σε ολα....


ακομη και στο οτι εισαι ΜΟΝΟ δυο χρονια μεγαλυτερος απο τον Γιωργο.. :redcart:

Αποσυνδεδεμένος Γιαννης Καλογεροπουλος

  • Πιλότος Β' Κατ.
  • ***
  • Μηνύματα: 323
  • Κάρμα: +3/-0
  • Πετάτε γιατί χανόμαστε
    • Προφίλ
1. 42 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΝΕΟΣ???????
    δηλαδη εγω που βαδιζω προς τα ηντα τι ειμαι???
    μην μιλησει κανεις..θα του κρατησω το side wire στην απογειωση!
2. κανα-δυο φορες καθε 15 μερες ειπες??? (:1
    δηλαδη εμεις που ανεβαινουμε κανα-δυο φορες το εξαμηνο με τους καιρους που μας κανει.. και τις δουλιες που δεν μας αφηνουν.. τι να πουμε? :vrexome:
   

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης Βασάκης

  • Πιλότος Β' Κατ.
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Κάρμα: +4/-0
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
1. 42 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΝΕΟΣ???????
    δηλαδη εγω που βαδιζω προς τα ηντα τι ειμαι???
    μην μιλησει κανεις..θα του κρατησω το side wire στην απογειωση!
2. κανα-δυο φορες καθε 15 μερες ειπες??? (:1
    δηλαδη εμεις που ανεβαινουμε κανα-δυο φορες το εξαμηνο με τους καιρους που μας κανει.. και τις δουλιες που δεν μας αφηνουν.. τι να πουμε? :vrexome:
   
κλανε οι χηρες κλαινε κιοι παντρεμενες που λεει κιο σοφος λαος..
τι παραπονιεσαι εσυ τζον ?
εγω θυμαμαι πως τον αυγουστο ειχαμε παει μαζι...

Αποσυνδεδεμένος Γιαννης Καλογεροπουλος

  • Πιλότος Β' Κατ.
  • ***
  • Μηνύματα: 323
  • Κάρμα: +3/-0
  • Πετάτε γιατί χανόμαστε
    • Προφίλ
το ετος δεν θυμασαι πονηρε κρητικε!

Αποσυνδεδεμένος Giannis Mitropoulos

  • Διαχειριστής
  • *****
  • Μηνύματα: 1.147
  • Κάρμα: +48/-1
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ 2017.
    • Προφίλ
    • Αιωροπτερισμός στην Ελλάδα
Πφφφ.... τι να μας πείτε τώρα.
Απλώς οδοντόκρεμες
SV1ATM....
Μια εβδομάδα πτήσεων σε αγώνες αξίζει το ίδιο με μήνες ελεύθερων πτήσεων, ως προς την εμπειρία.
Όροι χρήσης του φόρουμ..

 

Powered by EzPortal